وزارت امور خارجه ایران در مقابل محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا دست به اقدام متقابل زد

زیتون– وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از دستور دونالد ترامپ برای منع ورود اتباع هفت کشور به آمریکا، از جمله ایران، اعلام کرد که تا زمان رفع محدودیت‌ها «اصل عمل متقابل» را اجرا می‌کند.
وزارت امور خارجه بر «احترام به مردم آمریکا و تمایز میان آن‌ها و سیاست‌های خصمانه دولت ایالات متحده» تاکید کرده است.
وزارت امورخارجه در بیانیه خود نوشت که مردم ایران «در برابر تروریست‌های افراطی ایستاده‌اند، از نخستین قربانیان تروریسم سازمان‌یافته هستند و در هیچ یک از عملیات گروه‌های افراطی تروریستی حضور نداشته‌اند».
دونالد ترامپ شب گذشته فرمانی اجرایی امضا کرد که براساس آن به مدت ۹۰ روز از ورود اتباع هفت کشور – ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان – به آمریکا جلوگیری می‌‌شود. ورود پناه‌جویان به آمریکا نیز برای ۴ ماه تعلیق شد.
گزارش شده شهروندانی از این کشورها که در خاک آمریکا هستند، مشکلی برای ادامه اقامت در صورت داشتن روادید معتبر ندارند، اما در صورت خروج از آمریکا حتی در صورتی که روادید چندبار ورود یا کارت سبز (گرین کارت) داشته باشند، در شمول منع ورود موقت قرار خواهند گرفت.
گزارش شده ممنوعیت‌ها برای این هفت کشور، در مجموع ۵۰۰ هزار دارنده کارت سبز (گرین کارت) را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وزرای خارجه فرانسه و آلمان نیز فرمان دونالد ترامپ را «اسباب نگرانی» توصیف کردند. ژان‌مارک ارو و زیگمار گابریل در جریان نشستی در پاریس گفتند «نگران مسایل مختلفی» هستند و تمایل دارند هر چه زودتر با رکس تیلرسون، گزینه پیشنهادی برای وزارت خارجه آمریکا، گفت‌وگو کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »