ترانه علیدوستی شرکت در جشنواره اسکار را تحریم کرد

زیتون– ترانه علیدوستی، بازیگر سینما و تلویزیون، در صفحه توییتر خود نوشت که در اعتراض به امضای قانون «اعمال محدودیت صدور ویزا برای ایرانیان»، در مراسم اسکار امسال شرکت نخواهد کرد.
علیدوستی این قانون را «نژادپرستانه» توصیف کرد و نوشت که بدون توجه به این مساله که این ممنوعیت شامل مراسم فرهنگی هم خواهد شد یا نه، در اسکار امسال شرکت نخواهد کرد.
فیلم فروشنده با کارگردانی اصغر فرهادی و بازی ترانه علیدوستی و شهاب حسینی یکی از پنج نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان در مراسم اسکار است. فروشنده پیش از این در جشنواره فیلم کن جایزه بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد.
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، قصد امضای فرمانی را دارد که براساس آن صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران، عراق، سوریه، یمن، سودان، لیبی و یمن را به مدت ۳۰ روز متوقف می‌شود.
در شبکه‌های اجتماعی برخی کاربران ازاصغر فرهادی، کارگردان فیلم فروشنده، خواسته‌اند که در اعتراض به این تصمیم از حضور در مراسم اسکار خودداری کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سرانجام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نتیجه مشارکت اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی عدد ۴۱ درصد مشارکت را نشان می‌دهد (البته شواهد فراوانی از ساختگی بودن این رقم نیز حکایت

ادامه »

اخیرا به اتفاق جمعی از نواندیشان دینی، بیانیه‌ای دربارۀ انتخابات پیش رو و چراییِ عدم شرکتِ در آن را منتشر کردیم؛ که معتقدیم «با

ادامه »

حالا درست در همان میدانی که مخوف‌ترین نیروهای‌شان را برای سرکوب مخالفان، به صف کرده بودند تا بتوانند به هر

ادامه »