ترانه علیدوستی شرکت در جشنواره اسکار را تحریم کرد

زیتون– ترانه علیدوستی، بازیگر سینما و تلویزیون، در صفحه توییتر خود نوشت که در اعتراض به امضای قانون «اعمال محدودیت صدور ویزا برای ایرانیان»، در مراسم اسکار امسال شرکت نخواهد کرد.
علیدوستی این قانون را «نژادپرستانه» توصیف کرد و نوشت که بدون توجه به این مساله که این ممنوعیت شامل مراسم فرهنگی هم خواهد شد یا نه، در اسکار امسال شرکت نخواهد کرد.
فیلم فروشنده با کارگردانی اصغر فرهادی و بازی ترانه علیدوستی و شهاب حسینی یکی از پنج نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان در مراسم اسکار است. فروشنده پیش از این در جشنواره فیلم کن جایزه بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد.
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، قصد امضای فرمانی را دارد که براساس آن صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران، عراق، سوریه، یمن، سودان، لیبی و یمن را به مدت ۳۰ روز متوقف می‌شود.
در شبکه‌های اجتماعی برخی کاربران ازاصغر فرهادی، کارگردان فیلم فروشنده، خواسته‌اند که در اعتراض به این تصمیم از حضور در مراسم اسکار خودداری کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در ایرانِ امروز با درگذشت جان‌سوز و مظلومانه «مهسا امینی»، که به بهانه صیانت از حجاب و با برخورد غلط گشت ارشاد، رخ داد، از سوی گروه زیادی از مردم (کسانی که در میدان بودند

ادامه »

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »