سپرده‌گذاری قوه قضاییه در بانک‌ها و استفاده از سود آن ممنوع شد

زیتون– غلامرضا تاجگردون، رییس کمیسیون تلفیق مجلس دهم خبر داد که سپرده‌گذاری قوه قضاییه در بانک‌ها و استفاده از سود آن درلایحه بودجه سال ۹۶ ممنوع شد.
تاجگردون به ایسنا گفت که طبق مصوبه کمیسیون تلفیق «کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مناقصات یعنی کلیه قوا قوه قضاییه مکلفند تمام وجوه دریافتی‌شان را به خزانه واریز کنند». به گفته او «پیش از این قانونی در این زمینه وجود داشت، اما برداشت یا نقض قانون در قوانین بعدی اتفاق افتاد که با این مصوبه کمیسیون تلفیق همه مکلف‌اند وجوه دریافتی شان را به خزانه بریزند.»
نماینده گچساران اضافه کرد که «سپرده‌گذاری در حساب‌های بانکی و استفاده از سود آن» هم ممنوع شده و به این ترتیب دستگاه‌های اجرایی «نمی‌توانند در بانک‌ها سپرده‌گذاری کنند و از سود آن ولو برای کارهای قانونی خودشان استفاده کنند».
رییس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ توضیح داد که این رویه «محدود به قوه قضاییه» نیست و «برخی دستگاه‌ها و همچنین دانشگاه‌ها» نیز منابع‌شان را در بانک‌ها سپرده گذاری می‌کردند و از سود آن، ادارات‌شان را اداره می‌کردند. تاجگردون خبر داد که مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق «شامل همه چه دستگاه‌های ذیل قوه مجریه و چه قوه قضاییه خواهد شد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. ما ملت فقط امیـــد داریـــم برای گرفتــن ســود! روزنــه ای بازنکننــد،
    مضافا” مگر دراســلام نزولخواری ورباه حــــــــــــرام نیست…؟ چگونه است که آیت الله ای می آیــد برای گرفتـــن همیــن نزول همیــن رباه پول های هنگفتی را از حساب قــوه قضـائیـــه بیــرون میکشـــد وبحساب شخصی اش میگذارد تا همــه ماهــه نزول اش را بگیــرد…؟! اینجاست که آن جوک قدیمی که آخوندی در بالای منبــر میگویــد اگر بچــه ای روی فرش ادار کرد بایــد آن نقطــه ویا آن قسمت فرش را بریــد…وقتی به خانه می آیــد با فرش ناقص خونه اش روبرو میشــود و زن توضیــح میــدهــد میگویــد من که فرش خودمان را نگفتــم…به حقیقت می پیــوندد،
    ضمـن اینکه ما زمان ریاست جمهــوری آقای بنی صــدر و قانــون ۴درصــد موضوع کارمزد بجای استفاده از سـود… زمان مدیریت علیـرضــا نـوبری در بانک مرکزی هــم کاملا”به یاد داریــم که دلـواپســان آن روزگاران هم میگفتنــد این ۴ درصــد هم رباه است وحرام است و…!
    بهرحال خــدا کنــد نماینــدگان ما ملت حواسشــان باشــد که هیــچ ارگانی، نه قوه قضائیــه ونه قوه مجریــه ونه شهرداری و…روزنه ای پیـدا نکننــد برای اینکار،.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »