طرح تشدید تحریم های ایران در سنا؛ تا اطلاع ثانوی برای ایرانیان ویزا صادر نخواهد شد

زیتون– سه سناتور جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا طرحی با عنوان «قانون تحریم‌های غیر هسته‌ای ایران» برای تحریم سپاه پاسداران و هواپیمایی ماها ن تهیه کرده‌اند.
تهیه‌کنندگان این طرح هدف آن را «مقابله با تحریکات غیر هسته‌ای جمهوری اسلامی از جمله تخطی از محدودیت مرتبط با برنامه موشکی بالستیکی، نقض حقوق بشر شهروندان ایرانی و حمایت از تروریسم بین‌المللی» عنوان کرده‌اند. این طرح دسامبر گذشته نیز در مجلس سنا مطرح شد، اما باراک اوباما با آن مخالفت کرد.
براساس این طرح دولت آمریکا باید فهرستی از موسسه‌ها و شرکت‌هایی که مالکیت بیش از ۲۵ درصد آن در اختیار سپاه پاسدارات است، تهیه کند.
هم‌زمان رویترز و آسوشیتدپرس خبر داده اند که دونالد ترامپ به زودی قانونی امضا خواهد کرد که شامل محدود کردن ورود به آمریکا برای پناه‌جویان و تعلیق موقت صدور ویزا برای شهروندان کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن است.
قرار است این محدودیت‌ها تا زمانی که قوانین سخت‌گیرانه‌ بررسی سابقه افراد آغاز شود، به اجرا درآید.
دونالد ترامپ در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «فردا، روز بزرگی برای امنیت ملی آمریکا خواهد بود. در میان خیلی چیزهای دیگر، ما دیوار (در مرز آمریکا و مکزیک) را هم بنا خواهیم کرد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد: «آقای خامنه‌ای ترسیده و غمگین است». بعضی از دوستان پیام دادند

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین هزینه ممکن است. این

ادامه »

در آستانه سالگرد جنبش اعتراضی-‌انقلابی و البته مسالمت‌آمیز و خشونت‌پرهیز زن، زندگی، آزادی هستیم؛ جنبشی پر برکت و تحول‌آفرین که

ادامه »