ادعای دو نماینده مجلس در مورد فساد اقتصادی حسین فریدون

برادر رییس جمهوری با بدهکاران بانکی رابطه اقتصادی داشته است

زیتون- محمد جواد ابطحی، نماینده مجلس، ادعا کرد که حسین فریدون، برادر حسن روحانی، با برخی از «مفسدان اقتصادی و بدهکاران کلان بانکی» رابطه دارد.
ابطحی به تسنیم گفت خانواده حسین فریدون با فردی به نام «شب‌دوست مالامیری» در ارتبط هستند. به گفته او «سرویس‌های امنیتی بیگانه» برای شب دوست مالامیری «که بدهکار بانکی است، پناهندگی درست کرده‌اند و دیگر تحت تعقیب پلیس اینترپل نیز قرار ندارد.»
این نماینده مجلس اضافه کرد شب‌دوست مالامیری «رقم‌های بسیار کلانی توسط رانت‌هایی که داشته از بانک‌های ملی و ملت اخذ کرده است.» به گفته ابطحی مالامیری «۳۰ شرکت داخلی و ۴۰ شرکت خارجی و چهار شرکت تجاری» داشته و از طریق آن‌ها وام می‌گرفته است. به گفته این نماینده مجلس «عمده کارخانه‌های مالامیری یک کارخانه سینک دستشویی در کرمان است که هنوز هم راه نیفتاده است.»
ابطحی همچنین خبر از وجود «اسنادی» داد که نشان می‌دهد مالامیر با حسین فریدون ارتباط مالی داشته است. به گفته ابطحی «اسناد واریز پول، به حساب دختر حسین فریدون در لندن و کانادا وجود دارد که نشاندهنده ارتباطات مالی بین فریدون و مالامیری است. مالامیری همچنین در یک موسسه خیریه غربالگری سرطان با آذر غفوری همسر حسین فریدون نیز همکاری داشته است.»
محمداسماعیل سعیدی، نماینده تبریز در مجلس نیز در مورد ارتباط حسین فریدون با برخی از بدهکاران کلان بانکی از جمله رسول دانیال‌زاده که چندی پیش دستگیر شد، گفت پیش از اینکه مسائل به صورت رسانه‌ای انعکاس یابد در تذکری از رییس‌جمهوری درخواست کرده‌اند تا به این موضوع رسیدگی کند. به گفته او سندی همراه با این تذکر برای حسن روحانی ارسال شده که نشان می‌دهد یک واحد مسکونی به ارزش ۱۴ میلیارد تومان توسط دانیال‌زاده به اسم همسر حسین فریدون خریداری شده است.
در تذکر برخی از نمایندگان مجلس به رییس جمهوری این خواست مطرح شده تا «شفاف‌سازی کنند که به چه دلیل یک واحد واحد مسکونی به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان برای همسر برادر رییس‌جمهور خریداری شده است» اما به گفته سعیدی هنوز از سوی رییس‌جمهوری پاسخی به این نامه و تذکر داده نشده.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. واقعا در این نظامی که حاکمان همه تالی تلو اویس قرنی و سلمان فارسی هستند برادر کسی که با مفسدان اقتصادی و بدهکاران بانکی رابطه دارد نباید رئیس جمهور شود ، همین فرداست که شریعتمداری خواستار استعفای رئیس جمهور شود !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

ادعای دو نماینده مجلس در مورد فساد اقتصادی حسین فریدون

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »