رهبر جمهوری اسلامی طی حکمی ولایتی را به عنوان رییس هیئت موسس دانشگاه آزاد منصوب کرد

زیتون- آیت‌الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز در حکمی علی‌اکبر ولایتی را به عنوان رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.
رهبر جمهوری اسلامی نوشت که با توجه به «سکوت اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در چگونگی انتخاب رییس هیات موسس» و همچنین «ضرورت تسریع در انتخاب فرد عهده‌دار این مسئولیت»، علی‌اکبر ولایتی را به عنوان ریس هیات موسس دانشگاه آزاد منصوب کرده است تا «هیچ‌گونه وقفه‌ای در تمشیت قانونی امور آن دانشگاه» به وجود نیاید.
علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل آیت‌الله خامنه‌ای است.
براساس ماده هشت اساس‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی اکبر هاشمی‌رفسنجانی، عبدالکریم موسوی اردبیلی، عبدالله جاسبی، علی‌اکبر ولایتی، حسن حبیبی، سیدحسن خمینی، محسن قمی و حمید میرزاده اعضای هیات موسس هستند. براساس همین ماده در صورتی که به دلیل «فوت، استعفا، بیماری، برکناری، ناتوانی و یا هر علت دیگر» تعداد اعضای هیات وسس به ۶ نفر کاهش یابد «هیات موسس باید افراد جایگزین به تعداد مورد نیاز را ظرف مدت ۳ماه برای عضویت در هیات موسس به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد کند.»
بند«ب» ماده ۹ این آیین نامه تصریح داد که «معرفی اعضا پیشنهادی برای تکمیل هیئت موسس برعهده اعضای این هیئت است.»
در حال حاضر حبیبی، موسوی اردبیلی و هاشمی‌رفسنجانی اعضایی از هیات موسس دانشگاه آزاد هستند که در سال‌های اخیر فوت کرده‌اند. پس از مرگ حسن حبیبی نیز با پیشنهاد اعضای هیات موسس و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، علی‌اکبر ناطق‌نوری به عنوان عضو هیات موسس دانشگاه آزاد انتخاب شد.

 

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری تضعیف شده است. اعتراض‌های پی در پی اقشار مختلف

ادامه »

تنها یک روز پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس

ادامه »

آقای خامنه‌ای! رهبر جمهوری اسلامی ایران که بیشتر علاقه دارید خودتان را رهبر «انقلاب» بدانید، شما در تاریخ ۱۴ یا

ادامه »