رییس قوه قضاییه رسانه‌ها را تهدید کرد

زیتون– صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، گفت «نقش منفی برخی رسانه‌ها» در حال حاضر «دخالت‌های نابه‌جا در مسیر رسیدگی به پرونده‌های قضایی» و اضافه کرد این «فضاسازی‌ها» در صورتی که موجب «اخلال در رسیدگی قضایی» شود، «جرم» است.
به گفته لاریجانی «کشورهای غربی» با توجه به تاثیر رسانه‌ها در کشورهای مختلف «تلاش دارند که همین تجربه را در مورد جمهوری اسلامی نیز به کار گیرند» و به همین دلیل «هجمات زیادی علیه ارکان و نهادهای مهم نظام همچون قوه قضاییه و شورای نگهبان بعمل آورده‌اند». او اضافه کرد «گمان» غرب درباره «تاثیر پذیری دستگاه قضایی جمهوری اسلامی از این قبیل فضاسازی‌ها» اشتباهی «فاحش» است.
صادق لاریجانی با اشاره به این‌که «نباید به کسانی که گمان می کنند با فشار رسانه ای می توانند منویات خود را اعمال کنند، مجالی داد»، اضافه کرد: «گاهی تصور می‌کنند که با فضاسازی گسترده و وسیع پیرامون اعتصاب غذای یک زندانی یا مواردی از این دست می‌توانند در روند رسیدگی‌های قضایی و یا اجرای حکم تاثیر بگذارند. در حالی که چنین اقداماتی نه وجهه قانونی دارد و نه در مسیر رسیدگی نیز تاثیری خواهد داشت.»
صادق لاریجانی با «دوگانه» خواندن استانداردهای «برخی مدعیان حقوق بشری» گفت افرادی که «برای اعتصاب یک زندانی این هجمه‌ها را علیه قوه قضاییه و سایر نهادهای نظام روا می‌دارند، برایشان هیچ اهمیتی ندارد که در حال حاضر ده‌ها و صدها انسان بی‌گناه اعم از زن و کودک زیر آتش جنایات جنایتکاران سعودی کشته می‌شوند.» او ضمن تاکید بر «ایستادگی دستگاه قضایی در برابر اقداماتی که ظاهری حقوق بشری دارند اما در باطن، سیاسی و علیه نظام جمهوری اسلامی هستند»، گفت در این میان «نهادهایی که مورد هجمه هستند باید هوشیاری بیشتری داشته باشند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر قدرقدرت) امانوئل لویناس فیلسوف نامدار آن‌روزها در مصاحبه‌ای  رادیویی که درباره

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی از دعاهای نیکویی که

ادامه »

به نظر می‌رسد تعابیر و اصطلاح‌سازی‌هایی چون “یکدست‌سازی حاکمیت” و “خالص‌سازی” که اخیراً باب شده وافی به مقصود نیست. ساختار

ادامه »