مراسم هفتم هاشمی رفسنجانی برگزار شد

روایت ناطق‌نوری از روز رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی

زیتون– علی‌اکبر ناطق‌نوری، رییس بازرسی دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، در مراسم هفتمین روز درگذشت اکبر هاشمی رفسجانی، گفت رییس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ردصلاحیت در انتخابات گذشته ریاست‌جمهوری گفته است «آرام خوابیدم، زیرا هم بار سنگین از روی دوشم برداشته شد هم وظیفه‌ام را انجام داد.»
ناطق‌نوری با اشاره به دیدار خود با هاشمی‌رفسنجانی پس از ردصلاحیت او، خبر داد که هاشمی‌رفسنجانی به او گفته است: «زمان ثبت‌نام در وزارت کشور که حاضر شدم و برگشتم پیش خودم گفتم که این چه کاری بود که کردی و ثبت نام کردی. کشور ویرانه است و مسئولیت سنگینی بر دوش توست. سطح انتظارات مردم بالاست. با این خزانه خالی و توقع بالا احساس کردم بار سنگینی روی دوشم بود.»
ناطق نوری در این مراسم هاشمی‌رفسنجانی را فردی توصیف کرد که از «چند چهره بودن» دوری می‌کرد، گرچه «جامعه ما چند هزار چهره‌ای‌ها هم وجود دارند اما هاشمی از آن دوری می‌کرد». او اضافه کرد در تاریخ معاصر ایران «در کنار هر مرد بزرگی یک ظلم بزرگ هم به او شده است». او به نمونه‌هایی چون امیرکبیر، شیخ فضل‌الله نوری، محمد مصدق، ابوالقاسم کاشانی و محمد بهشتی اشاره کرد.
رییس اسبق مجلس با بازگو کردن خاطره‌ای از زمان جنگ هشت ساله ایران و عراق و زمان پذیرش آتش‌بس، گفت هاشمی‌رفسنجانی به آیت‌الله خمینی پیشنهاد کرده است: «آتش‌بس را بپذیریم. بگذارید من به عنوان فرمانده جنگ قطع‌نامه را بپذیرم و شما مرا دستگیر، محاکمه و اعدام کنید تا این انقلاب بماند و شما بمانید.»
ناطق‌نوری گفت هاشمی رفسنجانی «به نزدیکان خود» گفته بود: «سر دو چیز با شما معامله نمی‌کنم؛ اول روی انقلاب با هیچکس معامله نمی‌کنم و دوم روی شخص مقام معظم رهبری. او می‌گفت این دو تا خط قرمز من هستند سر این‌ها معامله نمی‌کنم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مراسم هفتم هاشمی رفسنجانی برگزار شد

در ایرانِ امروز با درگذشت جان‌سوز و مظلومانه «مهسا امینی»، که به بهانه صیانت از حجاب و با برخورد غلط گشت ارشاد، رخ داد، از سوی گروه زیادی از مردم (کسانی که در میدان بودند

ادامه »

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »