منتقدان هم آمدند

پایان مهلت رای‌گیری؛ شمارش معکوس برای مشخص شدن نتیجه

دهمین دوره انتخابات مجلس و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری دقایقی قبل پایان یافت.

—————————————————————————————————————-

 محمد تقی کروبی، در فیس بووک خود خبر داد که شرایط برای رای دادن مهدی کروبی فراهم نشده است. محمد تقی کروبی نوشت :« علیرغم همه ی پیگیری ها صندوق رای امروز به حصر نرفت و پدر نتوانست از این حق و تکلیف ساده شهروندی بهره گیرد. اگرچه اعلام رای او و دیگر عزیزان اثر خود را گذاشت. منتظر توضیح وزارت اطلاعات وکشور خواهیم بود»
—————————————————————————————————————-

سیدحسین هاشمی استاندار تهران:مهلت اخذ رای در تهران تا ساعت ۲۳:۴۵ تمدید شد.

————————————————————————————————-

«کلمه» خبر داد که صندوق سیار اخذ رای در دقیقه نود به خیابان اختر رسید و میرحسین موسوی و زهرا رهنورد رای دادند.

————————————————————————————————-

۳ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر تا ساعت ۲۲ امشب در استان تهران رأی داده‌اند.

———————————————————————————————————-

اطلاعیه ستاد انتخابات کشور:شعب اخذ رأی ابتدا اقدام به شمارش آرا و تکمیل صورتجلسه انتخابات مجلس خبرگان رهبری کنند.

——————————————————————————————————

بیانیه مهم ستاد خبرگان مردم
زبان قاصر است از قدردانی این حضور بی بدیل شما مردم، که در فصل زمستان و به رغم وجود همه مشکلات تخریبها و بداخلاقی ها، حماسه ای ماندگار افریدید.
ستاد خبرگان مردم ضمن سر فرواوردن در برابر عظمت این حماسه مردمی نکات مهم ذیل را جهت استحضار شما مردم شریف اعلام می نماید:
نخست، فرایند انتخابات تا پایان رسمی رای گیری ادامه دارد و بنابر اظهار مقامات محترم وزارت کشور، مسولین شعب از شهروندانی که قصد شرکت در انتخابات را دارند موظف به اخذ رای می باشند و مردم در اجرای این وظیفه به اظهاراتی که زمان رای گیری به پایان رسیده توجه نکنند
دوم بنابر برخی اطلاعات واصله، جریانی خاص قصد گمانه زنی های دروغین، فضا سازی و تشویش افکار عمومی را دارد که از مردم دعوت می شود، ضمن حفظ خونسردی وارد هیچگونه تنشی نشوند
سوم برخی از رسانه های منسوب به جریان فوق اقدام به انتشار اخبار جعلی از شمارش ارا قبل از پایان رای گیری کرده اند که اقدامی خلاف قانون بوده و انتظار می رود برخورد قاطع با انان از سوی مسولان صورت گیرد
چهارم از اقشار گوناگون مردم دعوت می شود تا اعلام نتایج رسمی شمارش ارا از سوی وزارت کشور بعنوان مرجع قانونی نتایج انتخابات و به ثمر رسیدن حماسه حضور، هوشیاری خود را حفظ نمایند و با پایبندی به قانون و حفظ ارامش حماسه خود را تکمیل نمایند.
روابط عمومی ستاد خبرگان مردم

————————————————————————————————————

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات با حضور در جمع خبرنگاران درخصوص میزان مشارکت در انتخابات در کل کشور اظهار داشت: تا یک ساعت قبل، آمار شرکت کنندگان در انتخابات حدود ۲۸ میلیون نفر آمار اعلام شدهاست.

————————————————————————————————————–

زمان اخذ رای تا ساعت ۲۳ امشب تمدید شد

———————————————————————————————————–

نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان درباره تمدید زمان انتخابات تا ساعت ۲۲ امشب گفت: انتخابات یک روز است و قطعا تمدید ساعت برگزاری انتخابات از ۱۲ شب بیشتر نخواهد شد.

———————————————————————————————————————

قائم مقام وزیر کشور: به استانداران تفویض اختیار شده است که تا لحظه ای که آخرین نفر متقاضی رأی در شعبه ها حضور داشته باشند، زمان رأی گیری تمدید شود.

———————————————————————————————————————-

سید حسین هاشمی، استاندار تهران گفت: شمارش آرا در شهرستان پاکدشت آغاز شد.

————————————————————————————————————————-

کانال تلگرامی دیده بان رسانه ای دولت خبر داد که در این لحظه آمار مشارکت تهرانی ها در انتخابات از مرز سه میلیون و سیصد هزار رای گذشت. همچنین آمار مشارکت در کشور از ۳۱ میلیون نفر گذشته است.

————————————————————————————————————————

مهلت اخذ رای تا ساعت ۲۲ تمدید شد

———————————————————————————————————————-

سحام نیوز نوشت: مهدی کروبی، یکی از رهبران در حصر جنبش سبز در خصوص انتخابات مجلس و مجلس خبرگان رهبری گفت«مردم با این حضور چشمگیر خود پای صندوق‌های رای٬ ثابت کردند که ترفندهایی چون عدم تایید صلاحیت و ردصلاحیت نیروهای کارا٬ متعهد و مردمی حامی اصلاحات٬ دیگر جواب نمی‌دهد و این مهم‌ترین پیام امروز مردم بود به مسئولین.»

———————————————————————————————————————–

دادستان تهران: حضور کروبی و رای دادن آن در انتخابات امروز برخلاف ادعای برخی رسانه‌ها صحت ندارد.

—————————————————————————————————————————

اختلاف بین مصباح یزدی و مصباحی مقدم حل شد

photo_2016-02-26_20-59-27

——————————————————————————————————————–

به دلیل ازدحام جمعیت در حسینیه ارشاد و تکمیل ظرفیت صندوق‌های ۲۵۶، ۲۵۷ و ۲۵۸ در این شعبه اخذ رأی، سه صندوق رأی جایگزین صندوق‌های فوق شد. همچنین به منظور سرعت‌بخشی به روند اخذ رأی، دو صندوق سیار در حسینیه ارشاد نیز مستقر شد.

—————————————————————————————————————-

مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با توجه به برگزاری دو انتخابات مجلس شورا و مجلس خبرگان در حوزه‌های رای‌گیری و بخشی از مدارس شهر تهران، مدارس ۱۹ گانه تهران فردا -شنبه هشتم اسفندماه- تعطیل است.

———————————————————————————————————————

اطلاعیه شماره ۳۳ ستاد انتخابات کشور؛ مهلت اخذ رای تا ساعت ۲۱ تمدید شد

————————————————————————————————————————

محمدحسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران از احتمال تمدید مجدد مهلت رأی‌گیری خبر داد:«تا الان اکثر استان‌ها درخواست تمدید مهلت برگزاری انتخابات را داده اند و شعب اخذ رأی تا آخرین نفری که در شعب رأی‌گیری حضور پیدا کند، رأی‌گیری را انجام خواهند داد.»

——————————————————————————————————————-

عکس ارسالی خبرنگار زیتون از حوزه اخذ رای در جمال آباد تهران بیانگر تداوم حضور مردم در ساعت‌های پایانی رای‌گیری است.

photo_2016-02-26_19-50-30

————————————————————————————————————————————

اصغر فرهادی با حضور در حسینیه ارشاد اظهار داشت: مهمتر از اینکه چه کسی به مجلس برود، این است که چه کسی وارد مجلس نشود. چون معتقدم بعضی از نمایندگان که در گذشته به مجلس رفتند، وضع مملکت را بدتر کردند و الان هم نگرانم.

————————————————————————————————————————————

بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر در استان مازندران در انتخابات شرکت کردند، مشارکت در زنجان به بیش از ۷۰ درصد خواهد رسید.

——————————————————————————————————————————–

محمدحسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور خبر داد که بعضی از شعب شهرستان‌ها در برخی از استان‌ها با کمبود تعرفه رای روبرو شده و نیاز به تعرفه جدید داشتند که این تعرفه‌های جدید در اختیار این شعبه‌ها قرار گرفت.

——————————————————————————————————————————-

عکس ارسالی خبرنگار زیتون از حوزه اخذ رای در منطقه سعادت آباد تهران بیانگر تداوم حضور مردم در ساعت‌های پایانی رای‌گیری است.

 

———————————————————————————————————————————

شورای نگهبان در اطلاعیه‌ای تأکید کرد کسانی‌ که نسبت به برگزاری انتخابات شکایتی دارند می‌توانند از امروز تا ۱۳ اسفند شکایات مستندشان را به دبیرخانه شورای نگهبان ارائه کنند.

———————————————————————————————————————————

اولین محموله‌های تعرفه های اضافی از فرمانداری تهران به مراکزی که اعلام نیاز کرده بودند، ارسال شد؛ این محموله به ستاد انتخابات منطقه ٧ تهران ارسال شده است.

———————————————————————————————————————————————

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در استان تهران تا ساعت ۱۶ امروز رأی خود را به صندوق انداخته‌اند.

—————————————————————————————————————————

بهاره هدایت:من در انتخابات هفتم اسفند به لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان رأی میدهم، گرچه می‌دانم در این رأی دادن همانقدر که نفی تندروی و اعتراض به داعشی مسلکی نهفته است، چشم بستن به نحوه برگزاری انتخابات و سوابق کاندیداهای غربال شده هم مستتر است و حجمی از تناقضات درونی و آرمان‌های به محاق رفته را تداعی می‌کند. اما این را هم می‌دانم که سیاست حقیقتی بذّات ندارد و به نظرم اگر منافع ملی و آینده‌ای کمتر بدتر ملاک باشد، از این دست چشم‌پوشی‌ها هم گریزی نیست.

————————————————————————————————————————-

عکس ارسالی خبرنگار زیتون از تهران حکایت از صف طولانی در ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه عصر مقابل یک مرکز رای‌گیری در شهرک غرب دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

—————————————————————————————————————————————-

سیامک ره‌پیک عضو شورای نگهبان و سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات با اشاره به گزارش تخلف‌هایی مبنی خرید و فروش رأی، گفت: این تخلفات گسترده نبوده و اگر گسترده بود، باید نسبت به توقف و ابطال انتخابات تصمیم‌گیری می‌کردیم.

—————————————————————————————————————————————-

زمان برگزاری انتخابات برای اخذ رای تا ۲ ساعت دیگر یعنی ساعت ۲۰ به وقت تمدید شد.

—————————————————————————————————————————————-

گزارشها حاکی از این است که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از رهبران جنبش سبز٬ دقایقی پیش به لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان موسوم به لیست امید رای دادند. پیشتر مهدی کروبی دیگر رهب
ر جنبش سبز هم به این لیست رای داده بود.

—————————————————————————————————————————————-

زندانیان سیاسی اصلاح طلب اندرزگاه ۸ اوین٬ امروز همراه با دیگر زندانیان رای خود را به صندوق انداختند.

—————————————————————————————————————————-

10426645_1716586471961586_5970602021949516542_n (1)محمد علی ابطحی در حاشیه‌ی این عکس نوشته:
رفتم جماران برای رأی دادن؛ آقای خاتمی را دیدم گفتم: «تکرار می‌کنم؛ هر دو لیست». خندید و گفت: «تمامی افراد هر دو لیست»

—————————————————————————————————————————-
مصطفی خسروی عضو پیشین تحکیم  وحدت در فیس بووک نوشت : مصباح در استان قم رای خودش را به صندوق انداخت تا در اقدامی نادر، کاندیدایی باشد که به خودش هم رای نداده است! گویی او هم برای خودش و رای اش ارزشی قائل نیست

—————————————————————————————————————————–
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در اطلاعیه شماره ۴ اعلام کرد: هیچ مرجعی به جز شورای نگهبان حق ابطال یا متوقف کردن انتخابات را ندارد و هرگونه اقدامی که شائبه توقف انتخابات را داشته باشد بدون کسب موافقت قبلی شورای نگهبان، خلاف قانون است

——————————————————————————————————————————

421916409_44796_16559736012550372001بهزاد نبوی، نائب ریس اسبق مجلس و زندانی سیاسی قبل و بعد از انقلاب، رای داد.

 

——————————————————————————————————————————-

محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری، پس از مشارکت در انتخابات گفت: برخی تنها به فکر خوشگذرانی خود هستند و ما در دوره تأیید صلاحیت‌ها این افراد را تأیید نکردیم.

——————————————————————————————————————————

از تویتر: تویت بذر امید ماست

——————————————————————————————————————————-

خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه نوشت: تا ساعت ١۵ امروز بیش از ١٧ میلیون تعرفه مصرف شده است.

——————————————————————————————————————————

 مصباحی مقدم با صدور بیانیه ای به بیانیه مصباح یزدی واکنش نشان داد و نوشت:«به آیت‌الله مصباح یزدی و به اینجانب رأی دقیق داده شود تا هیچ گونه تردیدی باقی نماند». پیشتر مصباح یزدی با صدور بیانیه ای نوشته بود که شهرت «مصباح» فقط  از آن اوست.
——————————————————————————————————————————–

محمدرضا خاتمی در حاشیه حضورش برای مشارکت در انتخابات در حسینیه جماران گفت : اصلاح‌طلبان هم اکنون آنچه مدنظرشان است، نجات کشور است

———————————————————————————————————————————-

جنتی به لیست زرد رنگ اصولگرایان رای داد

photo_2016-02-26_15-30-00

——————————————————————————————————————————————-

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: کاندیداهای انتخاباتی قبل از اعلام نتایج نهایی انتخابات توسط مراجع رسمی اعلام پیروزی نکنند.

———————————————————————————————————————————————–

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برای شرکت در انتخابات درخواست صندوق سیار کرده اند. کلمه در این باره نوشت این در خواست به وزارت کشور ابلاغ شده است.

———————————————————————————————————————————————–

تلگرام: هیچ کدوم از اینا برای من مهم نیست.من فقط دعا میکنم شمارش آرا تا فردا تموم نشه و مدرسه معراج تعطیل باشه.آمین

——————————————————————————————————————————————–

فائزه هاشمی با حضور در شعبه اخذ رأی حسینیه جماران رأی خود را به صندوق رأی انداخت. او  اعلام برائت از لیست مورد تأیید انگلیس را مسخره خواند و گفت پیشبینی می کند که پدرش در این انتخابات رای مردم را کسب می کند.

—————————————————————————————————————————————-

درهای حسینیه ارشاد برای دقایقی به دلیل شعارهای رای دهندگان در حمایت از رهبران محصور جنبش سبز بسته شد

————————————————————————————————————————————————–

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، خبر مشرق مبنی بر حضور صندوق سیار در محل حصر این دو رهبر و خود داری آنها از شرکت در انتخابات را قویا تکذیب کردند.

————————————————————————————————————————————–

محمود احمدی‌نژاد برای حضور در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، در مسجد جامع منطقه نارمک حاضر شد و آرای خود را به صندوق انداخت.

———————————————————————————————————————————–

 محمدحسین مقیمی رییس ستاد انتخابات کشور گفت: نامه آقای مصباح یزدی به همراه نامه آقای مصباحی مقدم به فرمانداری داده‌ایم. این اعتراض به دلیل شباهت نام مصباحی مقدم و مصباح یزدی و امکان بروز مشکل در انتخابات و در خواست دفتر مصباح یزدی برای رسیدگی قانونی به این موضوع، صورت گرفته بود. رییس ستاد انتخابات وزارت کشور تاکید کرد اگر اسم و فامیل و کد انتخاباتی در برگه‌های رای نوشته شود مشکلی پیش نمی‌آید.

—————————————————————————————————————————–

 

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز گزارشی از قطع اینترنت در ارتباط با انتخابات نداشته ایم.

————————————————————————————————————————

کاظم صدیقی، خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:‌باید به کسانی رای داد که فریب آمریکا را نخورند، دلی با پابرهنگان دارند، غم جوانان را می‌خورند، دلسوز مردم شهید داده و مدافعان حرم باشند و فرهنگ شهادت را احیاء می‌کنند.

————————————————————————————————————————————————–

احمد جنتی که در صندوق سیار شورای نگهبان رای خود را به صندوق انداخت در مورد انتخابات گفت: به بنده گزارش‌های زیادی دادند که برخی کاندیداها در خیابان‌ها به صورت غیرمجاز فعالیت تبلیغاتی دارند، اگر بنا باشد از اول کار که هنوز رای نیاورده‌اند قانون را زیر پا بگذارند در مجلس می‌خواهند چه کار کنند؟

———————————————————————————————————————————————–

حسینعلی امیری، سخنگوی وزات کشور گفت: تاکنون تخلف قابل ملاحظه‌ای گزارش نشده است.

———————————————————————————————————————————————-

آیت الله جوادی آملی ضمن انداختن رای در صندوق حرم حضرت معصومه در قم، گفت:حضور مردم در انتخابات نشانه آزادی خواهی آنها است.

————————————————————————————————————————————————————–

421325550_135302_7566361323104969583رقص کردی در یکی از شعب اخذ رای  استان کردستان

————————————————————————————————————————————————————–

بدنبال انتشار خبری در مشرق نیوز در خصوص «خودداری ‏میرحسین موسوی و زهرارهنورد علیرغم حضورصندوق سیار،از رای دادن» ، فواد صادقی، روزنامه نگار  نوشت «دختر مهندس موسوی خبر جعلی خودداری ایشان از رای دادن را قویا تکذیب کرد»
————————————————————————————————————————————————————–

عبدالله نوری با حضور در مسجد علی بن الحسین«ع» واقع در دربند، رأی خود را به صندوق انداخت و به خبرنگار ایلنا گفت: آراء مردم تاثیر گذار است حتی یک رای. وزیر دولت اصلاحات با دولت توصیه کرد: « با درایت کامل در حراست از آرای مردم کمال دقت را بکند»

————————————————————————————————————————————————————–

صدرا محقق خبرنگار روزنامه شرق در صفحه توییتر خود با اشاره به مشاهداتش نوشت:« اومدیم مولوی، میدون شوش و منیریه و … که ببینم اینجاها چه خبره، صندوق‌های رای اینجا در تفاوتی فاحش با صندوق‌های بالای شهر خلوت هستن.»

————————————————————————————————————————————————————–

عده ای از طلاب قم به طور سازمان یافته به آرامگاه آیت الله خمینی بنیانگذار انقلاب آمده تا رای‌شان به عنوان رای تهران محسوب شود ولی این اتفاق٬ تخلف انتخاباتی تلقی نشده است.

————————————————————————————————————————————————————–

گروهی از اصولگرایان از صبح امروز  لیست انتخاباتی این جریان را در اطراف حوزه های رای‌گیری پخش میکردند که با آنها برخورد شده است.

————————————————————————————————————————————————————

photo_2016-02-26_10-14-35

اعضای ارشد نهضت آزادی ایران و سعید حجاریان٬ از چهره‌های شناخته‌شده و تئوریسین‌های اصلاحات  رای خود را به صندوق انداختند.

 

 

 

————————————————————————————————————————————————————–

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز پس از حضور در شعبه اخذ رأی مستقر در وزارت کشور و انداختن رای خود در صندوق‌ اظهار کرد: مردم اطمینان داشته باشند که مسئولان اجرایی انتخابات امانتدار رأی آنها هستند

———————————————————————————————————————————————————–

دفتر مصباح یزدی نامزد مجلس خبرگان رهبری با اظهار نگرانی از درج عنوان «مصباح» برای یکی دیگر از نامزدها

توسط وزارت کشور، اعلام کرد: شهرت «مصباح» فقط برای آیت‌الله مصباح یزدی است.

 

 

———————————————————————————————————————————————————–

سایت عصر ایران گزارش داده که مهدی کروبی، رهبر در حصر جنبش سبز رای خود را به لیست امید در صندوق سیار در محل حصر خانگی به صندوق انداخته است.

———————————————————————————————————————————————————–

سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات با حضور در حسینیه جماران رای خود را
به صندوق انداخت. به گزارش ایلنا٬ مردم حاضر در حسینیه جماران به محض ورود سیدمحمد خاتمی، با صلوات و شعارهایی نظیر «یار امام خوش آمد»، «اصلاحات زنده باد، خاتمی پاینده باد» از او استقبال کردند.
———————————————————————————————————————————————————–

وزارت کشور سامانه هوشمند بازرسی انتخابات به نام (سهبا) را برای دریافت گزارش‌های مردمی از تخلف آماده کرده است.

———————————————————————————————————————————————————–

علی اصغر ناصربخت، معاون سیاسی- امنیتی فرماندار تهران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، در مورد شایعه‌های آمدن افراد با اتوبوس به تهران گفت: بازرسان ویژه وزارت کشور و نمایندگان فرماندار در تمامی حوزه‌های رای‌گیری در صورت مشاهده چنین تخلفی آن را سریعا به ما اطلاع داده و ما بلافاصله با آن برخورد خواهیم کرد.
———————————————————————————————————————————————————–

با وجود شایعاتی که طی روزهای گذشته درباره احتمال قطعی اینترنت در روز انتخابات وجود داشت هنوز گزارشی از اختلال‌ اینترنتی منتشر نشده است.

———————————————————————————————————————————————————–

تعداد زیادی از رای دهندگان به ائتلاف اصلاح‌طلبان بعد از انداختن رای خود در صندوق٬ از تعرفه‌های انتخاباتی عکس گرفته و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

———————————————————————————————————————————————————–

موسوی لاری٬ وزیر کشور دولت محمد خاتمی با پیش‌بینی خود از نتیحه انتخابات مجلس گفت: به نظرم در این انتخابات ترکیب مجلس فعلی قطعا تغییر خواهد کرد و مجلس آینده مجلسی کاملا متفاوت خواهد بود.

———————————————————————————————————————————————————–

 اکبر هاشمی رفسنجانی با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق اخذ رای انداخت.عفت مرعشی و فاطمه هاشمی، آیت‌الله هاشمی را همراهی کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به کسانی که وظیفه ثبت نام تا شمارش آرا را بر عهده دارند گفت: این کار شما کاری معمولی کارمندی یا نظارتی تنها نیست. این یک امانت داری است. بد‌ترین گناه در اخلاقیات اسلامی خیانت در امانت است. اگر طرف ما یک نفر باشد فقط حق یک نفر ضایع شده ولی اگر هشتاد میلیون باشد به اندازه خسارت همه این هشتاد میلیون گناه کرده‌ایم و باید جواب بدهیم.

هاشمی رفسنجانی  با  تاکید بر اینکه ” اجاره ندهید سوظنی به نظام انتخاباتی وارد شود”، گفت :هر کسی باید بداند چه کار می‌کند. ممکن است یک رای، یک رای کاری از پیش نبرد اما مجموعه رای‌ها کار ساز است. سرنوشت‌ها در یک کشور دموکراتیک در روز رای گیری نوشته می‌شود. مردم نباید غفلت کنند. رای ندادن آن‌ها ثمری ندارد. آن‌ها هم از حقشان استفاده نکرده‌اند و هم تکلیفشان را ادا نکرده‌اند و شما نیز از حقتان استفاده نکرده‌اید.

———————————————————————————————————————————————————–

421932191_44436_9000714553042168143عروس و داماد یاسوجی پای صندوق های رای

 

———————————————————————————————————————————————–
رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را برای انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان رهبری به صندوق انداخت.

محمدرضا عارف ابراز امیدواری کرد که مشارکت مردم به ۷۵ درصد برسد
——————————————————————————————————————————————————
حسن روحانی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور رای خود را به صندوق انداخت. رئیس جمهور در جمع خبرنگاران تاکید کرد:دولت آرای مردم را امانتی بزرگ می‌داند و برای حراست از آن تمام توان خود را به کار می گیرد، من به مردم اطمیمنان می دهم که دولت، وزارت کشور، هیأت های اجرایی و هیأت های نظارت شورای نگهبان و همه نظام تلاش می‌کنند تا یک انتخابات کاملا قانونی و سالم برگزار شود.
——————————————————————————————————————————————————-
رهبر جمهوری اسلامی پس از انداختن رای در صندوق سیار شماره ١١٠: نتیجه حضور در انتخابات، عزت و استقلال ملی است و ما دشمنانی داریم که چشم طمع دوخته‌اند و انتخابات باید به‌گونه‌ای باشد که دشمن را مأیوس و ناامید کند
——————————————————————————————————————————————————–
هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات اولین اطلاعیه خود در روز هفتم اسفند را صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است : از آن‌جا که نظارت بر انتخابات صرفاً بر عهده شورای نگهبان می‌باشد هیچ شخص یا مجموعه‌ای تحت عنوان نظارت و یا هر عنوان دیگر حق دخالت بر امر نظارت بر انتخابات را نخواهد داشت.

 

 

 

این خبر بروز می شود ………..

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

منتقدان هم آمدند

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟ می توان گفت آیا که جامعه ی معمولاً “سیاست زده” ما،

ادامه »

در ابتدا لازم به تاکید است که در این یادداشت، به مسئله انتخابات در ایران بر پایه دوگانه نارسا و ساده‌انگارانه «حق و باطل»

ادامه »

اخیرا حدود صد نفر از فعالان فکری و سیاسی ایران با تنظیم و انتشار بیانیه ای نسبتا مفصل در باره

ادامه »