اسماعیل گرامی‌مقدم: قائم مقام دبیر کل طی دونامه استعفا داده است

رسول منتجب‌نیا: استعفا نداده‌ام

زیتون- رسول منتجب‌نیا، خبر استعفای خود از سمت قائم مقامی حزب اعتماد ملی را تکذیب کرد و گفت استعفانامه‌ای ننوشته است. پیش از این اسماعیل گرامی‌مقدم، سخن‌گوی حزب، خبر از استعفای منتجب‌نیا داده بود.
منتجب‌نیا همچنین با اشاره به استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی حزب اعتماد ملی، گفت کروبی «انتقادات و نظراتی» درباره «همکاری و تعامل حزب اعتماد ملی و شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان» داشت. به گفته قائم‌مقام حزب اعتماد ملی، مهدی کروبی و او معتقدند در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان «افراد حقیقی به احزاب ترجیح داده شده‌اند» و این مساله «منجر به نابودی و از کار افتادگی احزاب اصلاح‌طلب می‌شود.»
هفته گذشته مهدی کروبی، دبرکل حزب اعتماد ملی، در نامه‌ای از سمت خود استعفا کرد او نوشت که به دلیل شرایط حصر، امکان پیگیری مسایل مربوط به حزب را ندارد.
در واکنش به سخنان منتجب‌نیا، اسماعیل گرامی‌مقدم خبر داد که قائم‌مقام حزب اعتماد ملی ۲۴ آذر ماه نامه‌ای «با مهر حزب اعتماد ملی و امضای خود به دبیرخانه حزب اعتماد ملی» ارسال کرده و در آن «صراحتا انصراف خود را از جانشینی قائم مقام حزب اعتماد ملی اعلام کردند.»
سخن‌گوی حزب اعتماد ملی به ایلنا گفت خانواده مهدی کروبی نیز در جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، کنار رفتن منتجب‌نیا را تایید کرده‌اند و گفته‌اند که منتجب‌نیا در نامه‌ای به مهدی کروبی «سه نفر را به عنوان قائم مقام به دبیرکل در نامه خود معرفی کرد تا در صورت پذیرش آقای کروبی وظایف دبیرکل را انجام دهند.»
گرامی‌مقدم اضافه کرد: «پس از این دبیرکل در تاریخ ۶/۱۰/۹۵ نامه‌ای را خطاب به شورای مرکزی ارسال کرد و خواستار بررسی استعفای خود شد که در سطر نامه، دبیرکل انصراف آقای منتجب‌نیا را تایید کردند و گفتند که با توجه به انصراف قائم مقام شورای مرکزی بدون توجه به عواطف و احساسات استعفای دبیرکل بررسی ‌شود، بنابراین انصراف آقای منتجب‌نیا در دو نامه محرز است.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اسماعیل گرامی‌مقدم: قائم مقام دبیر کل طی دونامه استعفا داده است

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »