زیتون– حسن روحانی، رییس جمهوری، صبح امروز با اشاره به انتشار گزارشی درباره «گورخواب»ها در شهریار و نامه اصغر فرهادی در این زمینه، گفت نامه این کارگردان سینما «دردناک» بود.
به گزارش ایسنا، روحانی گفت: «شنیده بودیم بعضی ها از فقر کارتن خواب می شوند یا زیر پل ها می خوابند اما قبر خواب را کمترشنیده بودیم. این هنرمند در نامه نوشته بود وقتی این موضوع را دیدیم بغض در گلویم و شرمساری در سیمایم ایجاد شد.»
رییس‌جمهوری با اشاره به این‌که «قبلا زنده به گور می گفتند، اما الان طرف برای اینکه سرما را تحمل کند خودش را در گور می کند»، گفت: «برای حل چنین موضوعاتی همه باید یکپارچه شویم و از مسائل جناحی و اختلافات دست برداریم و مشکلات اساسی کشور را مدنظر قرار دهیم.»
روزنامه شهروند روز گذشته در گزارشی نوشت برخی کارتون‌‌خواب‌ها به دلیل سرمای هوا در ماه‌های اخیر به گورستان نصیرآباد در حومه شهریار رفته و «عده‌ای درون گورستان و در قبرهای از پیش آماده شده و چندین خانواده در اطراف گورستان» زندگی می‌کنند.
به فاصله چند ساعت پس از انتشار این گزارش، سایت قانون نوشت که مسئولان شهریار و شهرستان نصیر آباد، در یک «طرح ضربتی» مساله «گورخواب‌ها» در گورستان نصیر آباد را حل و عده‌ای «با ضرب و شتم» این کارتن‌خواب‌ها، اقدام به بیرون راندن آنها از این گورستان کردند.

 

بازگشت به صفحه اول