کسانی که با وعده «رفع حصر» رای گرفتند، در این زمینه چه کردند؟

زیتون– هادی خامنه‌ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام، در دیدار با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفت کسانی که «با ادعای پیگیری حصر» موفق‌ شده‌‌اند «از مردم رای بگیرند، باید توضیح دهند که «در این زمینه چه کرده‌اند؟»
برادر رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به این‌که رفع حصر «وحدت ملی را تقویت می‌کند» و ادامه حصر باعث می‌شود که «نظام از خدمات محصوران» محروم شود، گفت میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد «همیشه دل در گرو انقلاب اسلامی و اصول و ارزش‌های آن داشته‌اند و به همین دلیل اصلاح امور را در چارچوب نظام دنبال کرده‌اند.»
به گزارش کلمه، هادی خامنه‌ای در دیدار با فرزندان موسوی و رهنورد گفت: «اکنون که امکان دیدار آقای موسوی و خانم رهنورد فراهم نیست، من وظیفه خودم می‌دانم تا به دیدار شما عزیزان بیایم.»
خامنه‌ای گفت بسیاری از «ژنرال‌های سیاسی و اجرایی کشور در هر دو جناح» پیش از این «سربازان دولتی بودند که میرحسین موسوی آن را اداره می‌کرد».
هادی خامنه‌ای در دیدار با خانواده مهدی کروبی نیز از افرادی انتقاد کرد که «همه فکرشان رسیدن به مناصب قدرت و کسب کرسی‌های مختلف است» و پرسید: «آیا اگر دیگران در حصر بودند، از آقای کروبی انتظار پیگیری نداشتید؟ آیا آقای کروبی لحظه‌ای آرام و قرار ‌داشت؟ آیا همه اهداف را باید در رسیدن به چند کرسی خلاصه کرد؟»
نماینده مجلس ششم با اشاره به این‌که مهدی کروبی «هیچ‌کس را از خود نمی‌راند و برای رفع مشکلات افراد حتی اگر ارتباطی به او نداشت کوتاهی نمی‌کردم، اضافه کرد که کروبی تا حل مشکل بسیاری از «زندانیان و دانشجویان و روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی» آرام نداشت. به گفته او و با توجه به اثبات جرم «متهمان اصلی» پرونده کهریزک، لازم «کسانی که آن روزها ادعاهایی علیه ایشان مطرح کردند»، اکنون «از آقای کروبی و موسوی عذرخواهی کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »