مظنون حمله به بازارچه کریسمس برلین آزاد شد

زیتون– دفتر دادستانی کل آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که مظنون حمله به بازارچه کریسمس در برلین آزاد شده است. براساس این بیانیه تحقیقات درباره این فرد پایان یافته و شواهدی برای مجرم بودن او وجود ندارد.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، پیش از این حمله شب گذشته را «تروریستی» توصیف کرده بود. گروه دولت اسلامی (داعش) نیز مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.
مرکل که به خاطر سیاست خود درباره پذیرش پناهجویان مورد انتقاد قرار دارد، افزود: «می‌دانم که اگر تایید شود فرد مهاجم کسی بوده که از ما درخواست حفاظت و پناه کرده بود، واقعا دردناک خواهد بود.» صدراعظم آلمان قول داد که تمامی جزئیات این واقعه را روشن کند و فردی که مرتکب این حمله شده است را «با قدرت تمام قانونی» تنبیه کند.
شب گذشته کامیونی وارد یک بازارچه کریسمس در شهر برلین، پایتخت آلمان، شد و به مردم حمله کرد. در این حمله ۱۲ تن کشته و ۴۸ نفر زخمی شدند.
توماس دمایتزیره، وزیر کشور آلمان، گفته بود مظنون بازداشت شده، یک پناهجوی ۲۳ ساله پاکستانی است. مظنونی که به گفته رییس پلیس برلین «هنوز مشخص نیست که آیا راننده کامیون مذکور بوده است یا نه.»
روزنامه‌های محلی آلمان نوشته اند که فرد تبعه پاکستان پس از واقعه بازارچه کریسمس، این محل را ترک کرده بود که یکی از شهروندان او را تعقیب کرد و محل او را به پلیس خبر ‌داد و نیروهای انتظامی موفق ‌شدند دو کیلومتر دورتر از محل حادثه، فرد مظنون را دستگیر کنند.
در همین حال، به گزارش خبرگزاری فرانسه، ماموران در کامیون اسکانیای یادشده یک فرد تبعه لهستان پیدا کردند که به گفته مقام‌های وزارت داخله ایالت براندنبورگ، به ضرب گلوله زخمی شده بود و به رغم دریافت کمک‌های درمانی جان سپرد. صاحب لهستانی شرکتی که کامیون به آن تعلق دارد به رسانه‌های این کشور گفته است که به باور او این کامیون دزدیده شده و «بلایی سر راننده آن آورده‌اند.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب