استاندارتهران:سندبدهند که یک میلیون نفر راهی تهران شده‌اند

زیتون- حسین هاشمی، استاندار تهران در گفتگویی با «خبرآنلاین» در مورد دغدغه‌های مردم در خصوص امنیت در انتخابات و صیانت از آرا گفت:«قبلا هم اعلام کرده‌ایم که بی طرفی کامل در انتخابات سیاست اصلی ما در دولت و وزارت کشور است. در این مسیر هم کوتاهی نکرده و نخواهیم کرد. اطمینان می‌دهیم که ارای مردم به عنوان امانتی که در دست من و مجموعه همکارانم در وزارت کشور هست، حتما صیانت می‌شود.» هرچند که وی از بیان جزییات خودداریکرد.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-02-24 12:05:23Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
|

او همچنین در خصوص وعده «عدم ورود پول‌های آلوده به انتخابات به لایحه پیشنهادی دولت در این زمینه به مجلس اشاره کرد، لایحه‌ایی که به در مجلس تصویب نشد. او با اشاره به برخی از نامزدهایی که برای رای آوری از روش‌هایی مانند غذا دادن استفاده می کنند گفت:« اگر در قانون پیش‌بینی کرده باشیم که این کار خلاف است، طبیعتا جلویش گرفته می‌شود. هر گونه هزینه غیرضروری و حرکت‌هایی که به لحاظ مالی مشکل آفرین هست، باید با این قانون مشکلش حل شود. الان بهانه ای دست می‌کنند و عده‌ای را دعوت کرده و شامی یا ناهاری می‌دهند. قانون صراحت ندارد که باید با این افراد چه کرد. اما باید قانونی داشته باشیم که در ان منابع مالی کاندیداها بسیار شفاف شود. این شفاف سازی در سلامت انتخابات بسیار کلیدی است.

موضوع دیگری که این قانون باید به آن پردازد، این است که باید مشخص کند که افرادی می‌توانند کاندیدا شوند که از صلاحیت اولیه برخوردار باشند، یعنی علاوه بر چیزی که الان داریم. مثلا یک جریان سیاسی او را تایید کند یا جمعی از افراد او را تایید کند یا تعهدی بدهد یا تعدادی امضا بیاورد. اینها باید بررسی شود و من فی البداهه می‌گویم اما باید راه‌هایی مشخص شود که جای خالی احزاب را پر کند. حداقل‌ها را می‌شود در قانون انتخابات مشخص کرد تا کسی که حداقل‌ها را ندارد نتواند وارد عرصه شود.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا در این انتخابات به موردی مشخص از ورود پول‌های کثیف به انتخابات مشاهده شده است یا خیر گفت:«خیر. ما به چیزی برخورد نکردیم. در حد همین موضوعات رسانه‌ای که دو طرف یکدیگر را متهم می‌کنند. برای ما هم گزارش می‌آید. یعنی گزارش اتفاقاتی که می‌افتد را به ما می‌دهند. تخلف در مجموع هست اما تخلف نگران کننده که در گذشته بوده، به نظر می‌رسد که در این دوره کمتر است.

وزیر کشور همچنین در مورد خبر دیروز رسول منتجب نیا در مورد ورود یک میلیون نفر به تهران برای رای دادن به اصول‌گرایان گفت:«سند بدهند. اگر آنها سند دقیقی دارند حتما به ستاد وزرات کشور بدهند و حتما بررسی می‌شود.» به گفته وی گزارش ها در این زمینه به همین اخبار محدود می‌شود؛ هرچند « وزارت کشور تمهیدات لازم را برای ورودی‌های تهران انجام داده است.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »