اوباما ایران، روسیه و سوریه را مسئول کشتار غیر نظامیان حلب دانست

زیتون– باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا، از ایران، روسیه و دولت سوریه به عنوان مسئول کشتار غیرنظامیان در حلب یاد کرد.
اوباما در کنفرانسی خبری تاکید کرد که دنیا از «حملات وحشیانه» رژیم سوریه و حامیانش در حلب به طور یکپارچه وحشتزده است. به گفته او لزوم اعزام ناظران بی‌طرف برای نظارت بر روند تخلیه غیرنظامیان از حلب بیش از همیشه احساس می شود.
باراک اوباما به بشار اسد هشدار داد که با کشتار غیرنظامیان نمی‌تواند برای خود مشروعیت کسب کند. به گفته اوباما دنیا چشمانش را بر بحران سوریه نخواهد بست، و متوقف کردن جنگ داخلی در این کشور، یکی از سخت‌ترین مسائلی بوده که در دوران ریاست جمهوری خود با آن روبه‌رو بوده است.
رییس‌جمهور آمریکا همچنین حکومت اسد، روسیه و ایران را متهم کرده است که تلاش‌ها را برای پایان دادن به خون‌ریزی‌های در سوریه بی‌نتیجه گذاشته‌اند، و خون کشته‌شدگان سوریه بر دستان آنهاست.
وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز گذشته به خبرنگاران گفته بود که «هیچ توجیهی برای کشتار وحشیانه و بی‌رویه غیرنظامیان توسط حکومت سوریه و روسیه و متحدان ایرانی آنها در چند هفته اخیر و در حقیقت در پنج سال اخیر وجود ندارد.» او همچنین خاستار اقدام قاطع برای حفاظت از جان ده‌ها هزار نفری شد که در شرق حلب گرفتار شده‌اند و گفت که باید به سرعت اقدام کرد تا حادثه‌ای مانند کشتار در بوسنی و هرزگوین برای آنها روی ندهد. کری تاکید کرده بود که حکومت بشار اسد در حال قتل عام غیرنظامیان است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »