رئیس جمهوری با ارسال پیامک ایرانیان را به شرکت در انتخابات فراخواند

زیتون- مشاور فرهنگی رئیس جمهوری خبر داد که رئیس جمهوری با ارسال پیامک ایرانیان را به شرکت در انتخابات فرا خوانده است. بر اساس گفته او این مسیج ها از ساعت ۹ صبح چهارشنبه و با مشارکت همه اپراتورها فرستاده خواهد شد.

1440677185
آشنا که با ایرنا سخن می‌گفت، تاکید کرد که این مسیر ارتباطی میان منتخب ملت و تک تک زنان و مردان ایرانی در مناسبت های ملی نظیر نوروز و در لحظات سرنوشت ساز مانند انتخابات مورد استفاده قرار می گیرد. مشاور فرهنگی رئیس جمهوری همچنین درباره پیش بینی ها از حضور مردم در انتخابات خبرداد که طبق آخرین نظر سنجی ایسپا حکایت از احتمال بالای مشارکت حدود ۵۷ درصدی مردم تهران در انتخابات دارد. در این نظر سنجی که در تاریخ ۳ و ۴ اسفند انجام شده است ۳۹.۶ درصد نمونه آماری در تهران اعلام کرده‌اند قطعا در انتخابات شرکت می‌کنند و ۱۷.۴ درصد نیز گفته‌اند به احتمال زیاد در انتخابات شرکت می‌کنند. این درصد از مشارکت، نوید مشارکت ۵۷ درصدی در تهران را می دهد. این مقدار ابراز تمایل به مشارکت در اتخابات خبرگان و مجلس در تهران آن هم چهار روز مانده به انتخابات خود یک رکورد است. البته در این گونه نظر سنجی ها تمایلات مردم به نامزدهای انتخاباتی نیز با دقت ارزیابی می شود.

اشنا همچنین در در پاسخ به این سوال «ایرنا» که برخی معتقدند فضای انتخاباتی کشور هنوز سرد است و شور و شوق معمول در ایام انتخابات در سطح شهرها دیده نمی شود؛ تاکید کرد که پس از حوادث سال ۸۸ حضور خیابانی در ایام انتخابات از رونق افتاده است. به گفته او تجربه سال۹۲ نیز نشان داد مردم ترجیح می دهند انتخاب خود را با رای دادن اعلام کنند نه با شعاردادن در خیابان و حضور در میتینگهای انتخاباتی. بهتر است در ایام پیش از برگزاری انتخابات به نظر سنجی های علمی توجه کنیم نه تحلیل های شخصی.

او همچنین در این مصاحبه عملکرد یک جانبه صدا و سیما را در آستانه این دو انتخابات نقد کرد.

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »