اسحاق جهانگیری: قرارداد خرید کشتی مربوط به سال ۲۰۰۸ است

زیتون– اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت روحانی، گفت قرارداد خرید کشتی از کره‌جنوبی مربوط به سال ۲۰۰۸ است و در آن زمان ۲۵ درصد مبلغ قرارداد نیز به طرف کره‌ای پرداخت شده بود، اما به دلیل ناتوانی در انتقال بقیه پول بابت تحریم‌ها، این شرکت کار خود را متوقف و از ایران شکایت کرد.

به گزارش ایسنا جهانگیری در گردهمایی مدیران قرارگاه خاتم‌الانبیا گفت: «بعد از برجام در جریان مذاکراتی که با کره‌ای‌ها انجام شد قرار شد که قرارداد قبلی با ۲۵ درصد کمتر از سمت آنها اجرایی شود».

معاون اول دولت روحانی اضافه کرد: «هیچ قراردادی نباید امضا شود مگر اینکه از ظرفیت‌های داخلی به طور کامل استفاده شود و پیوست فناوری نیز لحاظ گردد».

ایران اخیرا قراردادی با گروه صنایع سنگین هیوندای کره برای ساخت ١٠ فروند کشتی امضا کرده است. مشاور مدیرعامل سازمان کشتی‌رانی گفته بود که علاوه بر «بدعهدی»، یکی از دلایل امضای این قرارداد آن است که سازندگان داخلی توان ساخت کشتی با تکنولوژی روز را ندارند.

با این حال روز گذشته سردار عبادالله عبدالهی، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا، در واکنش به این قرارداد گفته بود: «رئیس‌جمهور باید قرارداد ساخت ۱۰ فروند کشتی با کشور کره‌جنوبی را لغو کند و اگر این کار صورت نگیرد، دیگر نمی‌توان به شعارها و حرف‌ها اعتماد کرد».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت ماهه‌ی لچک به سر،…چشمانِ موربِ زیبایی دارد؛ موهایی لخت و پوستی

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری اسلامی بیش از هر

ادامه »

تنها یک روز پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، اسماعیل هنیه،

ادامه »