زیتون- غلامعلی خشرو، نماینده دائم ایران در سازمان ملل تاکید کرد که دولت ایران تمدید قانون تحریم‌های ده ساله آمریکا را مغایر تعهدات آمریکا بر اساس برجام می‌داند.
غلامعلی خوشرو با ارسال نامه‌ای به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد کرد که دولت جمهوری اسلامی ایران مصوبه اخیر کنگره امریکا و تمدید قانون تحریم ایران (ایسا) تا پایان سال ۲۰۲۶ میلادی را مغایر تعهدات آمریکا بر اساس برجام می‌داند.
به گزارش ایسنا در این نامه تاکید شده است که بر اساس مفاد برجام، آمریکا به‌عنوان یکی از طرف‌های برجام متعهد شده است از تمدید و وضع مجدد تحریم و یا هر اقدام مغایر با اهداف، نص و روح برجام خودداری کند.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه افزوده است که تمدید قانون تحریم ایران (ایسا) بر خلاف تعهدات برجامی آمریکا است و لذا این کشور مسئول پیامدهای منفی و آثار زیانبار چنین اقدامی خواهد بود.
در این نامه از دبیرکل سازمان ملل متحد خواسته شده است که از همه طرف‌های برجام به ویژه آمریکا بخواهد تا به تعهدات خود پایبند بمانند. همچنین از وی خواسته شده است تا این اقدام اخیر آمریکا و سایر موارد بد عهدی در اجرای تعهدات برجام را در چارچوب گزارش آتی خود به شورای امنیت منعکس کند.

بازگشت به صفحه اول