محمود صادقی: به من توصیه کرده‌اند ترمز دستی را بکشم

زیتون– محمود صادقی، نماینده مردم تهران و رییس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس، امروز میهمان دانشجویان تهران و سخنران برنامه «صحن دانشگاه، حصن آزادی» به مناسبت روز دانشجو بود.photo_2016-12-06_23-02-45
عضو  فراکسیون امید مجلس دهم سخنان خود را با این جمله آغاز کرد: «به من توصیه کرده‌اند ترمز دستی را بکشم» دانشجویان که پیش‌تر با شعار «نماینده ملت، صادقی با غیرت» به استقبال از او رفته بودند، با سر دادن شعار «صادقی حمایتت می‌کنیم» حمایتشان از نماینده مردم تهران در مجلس را نشان دادند.
صادقی در ادامه با آرزوی امکان بروز «شور و شعور» در بین دانشجویان تاکید کرد که به‌عنوان نماینده مردم در مجلس هیچ دغدغه‌ای جز سوگندش ندارد؛ چرا که «این سوگند، سوگند شرعی است. اگر به آن عمل نکنیم کفاره دارد. من نگران این هستم که نتوانیم.» او در همین رابطه افزود: «انتظار ما از رهبری این است که ما را حمایت کند و ما را تحمل کند و انتظار داریم وقتی جوانان برای کرامت انسانی و آزادی شعار می‌دهند، رهبری به این شعارها پاسخ دهند.»
محمود صادقی در پاسخ به شعار دانشجویان در حمایت از محصورین، گفت: «یک نفر بدون محاکمه محدودیتی برایش ایجاد شده این خواسته کمی است که بخواهیم اول محاکمه شود و در صورتی که اثبات جرم نشد، آزاد شود.»
او ادامه داد: «خواهش می‌کنم من از زبان فرزند و به عنوان یک بچه شهید به رهبری التماس می‌کنم که بیشتر از این جوانان را در این التهاب و نگرانی نگه ندارند. اگر بنا بر رسیدگی است، عادلانه رسیدگی شود.»
محمود صادقی در ادامه به موضوع حساب های شخصی رییس قوه قضاییه پرداخت و گفت: «بنده در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان فردا باید پاسخ‌گو باشم. برخی مدعی‌اند که سوالی که من کردم به دیگران ارتباط دارد من گفتم دیگران چه کسانی هستند. همه به من می‌گویند مگو. حتی به من می‌گویند آرامش مجلس باید حفظ شود. ولی می‌گویند این سوال من ریشه در آن سوی مرزها دارد. خیلی جالب است که این گونه با سوال من برخورد شده است.»

صادقی برای چندمین بار تاکید کرد: «من تنها یک سوال پرسیدم که با توجه به اظهارات وزیر اقتصاد که گفته بود، حساب‌های سپرده‌ای وجود دارد، گفتم این حساب‌ها چیست و حدود قانونی و موازین شرعی مورد استناد چه هست. من نمی‌دانم چه ایرادی داشت که این تعابیر را رییس قوه قضاییه علیه من داشت.»
صادقی در ادامه به هشدار وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: «یکی از دوستان وزارت اطلاعات می‌گفت تو پرونده‌ات پاک است ولی مراقب باش.»
این نماینده مردم تهران در مجلس، در ادامه با ذکر شهادتین سوگند خود که به «نظام جمهوری اسلامی اعتقاد کامل دارد» و «به اصل پنجم و ششم و ۱۰۷ قانون اساسی اعتقاد کامل دارد.» او در همین رابطه افزود که از ابتدا تا آخر به قانون اساسی اعتقاد دارد؛ به اینکه اصل ۳۲ می‌گوید هیچ کسی را نمی‌توان دستگیر کرد، مگر به حکمی که قانون معین کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »