اعتراض محمود صادقی به علی لاریجانی

زیتون- محمود صادقی، نماینده مجلس، امروز ضمن «غیرقانونی» توصیف کردن صدور حکم جلب خود از سوی دادستانی تهران، از رییس مجلس خواست مقابل سخنان صادق لاریجانی موضع گرفته و از «شان مجلس» دفاع کند.
صادقی با اشاره به سوال خود از وزیر اقتصاد، گفت: «پرسیدم شما که می‌گویید این حساب‌ها براساس موازین شرعی و قانونی بوده است براساس کدام اصول بوده است؟ آیا اصل ۵۳ قانون اساسی ما را ملزم نمی‌کند که تمامی درآمدها به خزانه کل کشور واریز شود؟ آیا این تهمت است یا سوال؟»f05033a5-82f1-4bbc-9239-aea3d3c2b99e_cx0_cy3_cw0_w987_r1_s_r1
صادقی با اشاره به اینکه «دستگاه قضایی معتقد است که من به آنها تهمت زده‌ام»، خواست تا «متن دقیق» سخنانش در جلسه علنی مجلس «بازخوانی» شود.
صادقی از علی لاریجانی درخواست کرد که از «شان مجلس» دفاع کند. او اضافه کرد که سوالش «مغایرتی با آرامش کشور» ندارد، بلکه آرامش کشور را «آن بازپرس و آن ماموران» بر هم می‌زنند و قوه قضاییه نیز «با رفتار خود ساختارشکنی و بی‌احترامی کرده است.»
علی لاریجانی در پاسخ به محمود صادقی گفت «این صحبت‌ها متناسب روابط بین قوا نیست» و سخنان صادقی درباره واریز پول‌های قوه قضاییه به «حساب شخصی» را «اتهام» توصیف کرد. او اضافه کرد که «اتهام‌زنی آزادی بیان نیست».
لاریجانی از این نماینده مجلس خواست تا «تضادها را بیشتر نکنید، شرایط کشور حساس است، خباثت‌های آمریکا را مشاهده می‌کنید. دلسوزی آن است که مسائل تشنج‌آمیز را مطرح نکنیم و به مسائل دامن نزنیم مگر نه کسی نمی‌گوید و دفاع نمی‌کند تا کسی نظر ندهد اما باید آن مسئله با لحن درست مطرح شود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »