هفت فعال سیاسی اصلاح طلب فردا محاکمه می‌شوند

زیتون– دادگاه هفت فعال سیاسی اصلاح‌طلب که پیش از این به دلیل مطالعه نکردن پرونده به تاخیر افتاده بود، فردا (یک‌شنبه ۱۴ آذر) برگزار خواهد شد.img_3645
محسن صفایی فراهانی، محمدرضا خاتمی، علی شکوری‌راد، محمد نعیمی‌پور، حسین کاشفی، حمیدرضا جلایی‌پور و آذر منصوری هفت فعال سیاسی هستند که در دادگاه محاکمه خواهند شد.
حسین کاشفی، از اعضای حزب مشارکت، به ایلنا گفت متهمان یا وکلای آن ها در این مدت پرونده را مطالعه کردند. به گفته او بیشتر اتهام‌های آن‌ها مربوط به مصاحبه‌هایی است که آن‌ها انجام داده‌اند: «بحث ما این است که آیا مصاحبه می‌تواند خود یک اتهام مطرح شود؟ ما امیدوار هستیم در دادگاهی که روز ۱۴ آذرماه برگزار می‌شود بتوانیم به اتهامات پاسخ داده و و دفاعیات خودمان را ارائه دهیم.»
کاشفی اضافه کرد با اشاره به این‌که باید «تعریف جرم سیاسی و جرم امنیتی مشخص شود»، گفت: «در این صورت دیگر برای هر اظهارنظری برخورد و تفسیر سلیقه‌ای صورت نمی‌گیرد و دیگر فعالیت‌های قانونی فعالان سیاسی جرایم امنیتی تلقی نمی‌گردد.»
از جمله اتهام‌های این افراد عضویت در حزب مشارکت است که پس از اعتراض‌ها به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از سوی دادگاه «غیرقانونی» اعلام و منحل شد. حکمی که به گفته کاشفی «بدون اطلاع و حضور نماینده یا وکیل حزب جهت دفاع از موارد اتهامی تشکیل شده» و دلیل اصلی موارد اتهامی این هفت تن است.
کاشفی با اشاره به این‌که «اتهامات امنیتی نبوده و حداقل باید به عنوان جرم سیاسی تلقی گردد»، خواستار آن شد که «موضوع اظهارنظر یا انتقاد با تبلیغ علیه نظام باید تفکیک و مشخص گردد».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »