زیتون- نیروهای امنیتی برای چندمین سال پیاپی از برگزاری مراسم سالگرد قتل پروانه اسکندری و داریوش فروهر جلوگیری کردند.images
پرستو فروهر، فرزند این دو تن، اعلام کرده بود که مراسم سالگرد داریوش فروهر و پروانه اسکندری در منزل آن‌ها برگزار می‌شود. اما امروز از بعد از ظهر تمامی مسیر‌های منتهی به خیابان هدایت، از سوی نیروهای لباس شخصی بسته شد. یکی از افرادی برای شرکت در مراسم به سمت خانه فروهرها رفته بود به «زیتون» گفت که امسال «حتی اجازه توقف در خیابان اصلی را هم نمی دادند».
آگهی برگزاری این مراسم پیشتر در روزنامه اطلاعات منتشر شده بود. محمود صادقی،‌ نماینده تهران در حساب توییتر خود نوشت: «نه قتل سفاکانه و فجیع او و همسرش قابل دفاع است، نه جلوگیری از برگزاری مراسم سالگردش.»
پرستو فروهر نیز که برای برگزاری مراسم یادبود پدر و مادر خود به ایران سفر کرده، به دادسرای اوین احضار شد. او باید فردا (سه شنبه) برای ایراد پاره ای توضیحات به دادسرای اوین مراجعه کند. او پیش از این نیز چند بار با احضار و ضبط گذرنامه مواجه شده.
پرستو فروهر در وب‌سایت خود نوشت که چند هفته‌ پیش احضارنامه‌ای از شعبه‌ی دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۳ شهید مقدس (اوین) برای او ارسال شده تا برای «اخذ توضیح در مورد اتهامات مندرج در پرونده» مراجعه کند. به نوشته او «چرایی و چیستی «اتهامات» پیرو روال غریب این دستگاه بر احضارشونده مخفی می‌ماند تا روز مراجعه، که حالا موکول به دوم آذرماه شده است.»

 

بازگشت به صفحه اول