زیتون- تیم نیل سخنگوی شرکت بوئینگ گفت که اگر دولت ترامپ، رییس‌جمهور منتخب سیاست آمریکا را در قبال ایران تغییر دهد و فروش هوایپما به ایران را ممنوع کند، این شرکت به چنین تصمیمی می‌گذارد.76586_509
ایران و شرکت آمریکایی بویینگ پیش از این خبر از نهایی شدن قرارداد ارسال ۸۰ فروند هواپیمای مسافربری به ایران داده بودند، اما سخن‌گوی بویینگ اکنون این ک
در حالی‌که پیش‌تر مقام‌های ایران و شرکت بوئینگ آمریکا از نهایی شدن قرارداد ارسال ۸۰ فروند هواپیمای مسافربری به ایران خبر دادند، اینک سخنگوی این شرکت آن‌را منوط به تصمیم دولت جدید آمریکا عنوان می‌کند. به نوشته وب سایت بیزجورنال تیم نیل تاکید کرد که این قرارداد در زمان لازم صورت می‌پذیرد.
اریک لارسن قانونگذار دموکرات آمریکا، اما در انتقاد از رای اخیر کنگره در ممانعت از فروش هواپیما به ایران گفت که این مسئله کمکی به «ایرباس» رقیب بوئینگ است. به گفته لارسن این مسئله گام اول دولت جدید و جمهوریخواهان کنگره در نابودی تولید و فرصت‌های شغلی در کشور است. این اقدام به مثابه نوشتن چکی برای رقبای اروپایی آمریکا است.
قانونگذاران آمریکایی دلیل مخالفت خود با فروش هواپیما به ایران را حمایت جمهوری اسلامی از تروریست‌ها در سوریه و حزب‌الله لبنان عنوان کردند.

 

بازگشت به صفحه اول