ارجاع تخلفات ۳ روزنامه و ۸ خبرگزاری از قانون انتخابات به مراجع قضایی

زیتون- کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تخلفات ۳ روزنامه و ۸ خبرگزاری از ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به مراجع قضایی ارجاع می‌شود.

index
پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور خبر داد که در بررسی به عمل آمده از عملکرد رسانه‌های دولتی و متعلق به اموال عمومی (موضوع ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی) طی پنج روز اول تبلیغات انتخابات، ۸۳ مورد به عنوان عدول روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها از ماده مذکور تشخیص داده شده و بر این اساس مقرر گردید موضوع برای رسیدگی به مرجع قضایی ذیصلاح ارجاع شود.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه خود یادآور شده است، کمیته ویژه‌ای با حضور نمایندگان وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رصد محتوای انتخاباتی رسانه‌ها به منظور نظارت بر اجرای ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکیل و طی جلسات متعدد، موارد عدول از ماده مذکور را بررسی کرده است.

نام رسانه‌های دولتی و متعلق به اموال عمومی مصداق ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌تر طی اطلاعیه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شده بود.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، از همه رسانه‌های موضوع ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی درخواست کرده در زمان باقیمانده از تبلیغات، چارچوب‌های قانونی را دقیقاً رعایت کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سرانجام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نتیجه مشارکت اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی عدد ۴۱ درصد مشارکت را نشان می‌دهد (البته شواهد فراوانی از ساختگی بودن این رقم نیز حکایت

ادامه »

اخیرا به اتفاق جمعی از نواندیشان دینی، بیانیه‌ای دربارۀ انتخابات پیش رو و چراییِ عدم شرکتِ در آن را منتشر کردیم؛ که معتقدیم «با

ادامه »

حالا درست در همان میدانی که مخوف‌ترین نیروهای‌شان را برای سرکوب مخالفان، به صف کرده بودند تا بتوانند به هر

ادامه »