ارجاع تخلفات ۳ روزنامه و ۸ خبرگزاری از قانون انتخابات به مراجع قضایی

زیتون- کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تخلفات ۳ روزنامه و ۸ خبرگزاری از ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به مراجع قضایی ارجاع می‌شود.

index
پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور خبر داد که در بررسی به عمل آمده از عملکرد رسانه‌های دولتی و متعلق به اموال عمومی (موضوع ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی) طی پنج روز اول تبلیغات انتخابات، ۸۳ مورد به عنوان عدول روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها از ماده مذکور تشخیص داده شده و بر این اساس مقرر گردید موضوع برای رسیدگی به مرجع قضایی ذیصلاح ارجاع شود.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه خود یادآور شده است، کمیته ویژه‌ای با حضور نمایندگان وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رصد محتوای انتخاباتی رسانه‌ها به منظور نظارت بر اجرای ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکیل و طی جلسات متعدد، موارد عدول از ماده مذکور را بررسی کرده است.

نام رسانه‌های دولتی و متعلق به اموال عمومی مصداق ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌تر طی اطلاعیه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شده بود.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، از همه رسانه‌های موضوع ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی درخواست کرده در زمان باقیمانده از تبلیغات، چارچوب‌های قانونی را دقیقاً رعایت کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میرحسین موسوی یکی از رهبران سرفراز جنبش سبز طی بیانیه‌ای شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد. میرحسین در بیانیه خود موضوعات مهمی را عنوان کرده است از جمله «اجرای بدون

ادامه »

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی

ادامه »