عیسی سحرخیز و سیامک نمازی اعتصاب غذا کردند

زیتون- عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار محبوس در بند دوالف سپاه که از ۱۱ آبان امسال بازداشت و تحت فشارهای سپاه قرار گرفته بود، بار دیگر راهی زندان انفرادی شد.

 Eisa-Saharkhiz

این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب و منتقد که از بیماری‌های خطیر کلیوی و قلبی رنج می‌برد در ابتدا و در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده‌اش دست به اعتصاب غذای تر زد که با وساطت شماری از سیاسیون و مراجع از یک سو؛ از سوی دیگر  با اعلام تعیین روز محاکمه‌اش دست از اعتصاب غذا برداشت. به گفته وکیل سحرخیز، پرونده‌ی وی در روز ۱۵ اسفند در شعبه‌ی ۲۸ و به ریاست قاضی مقیسه رسیدگی خواهد شد.

اما «سحام نیوز» خبر داده که احتمال می‌رود فشار برای اعتراف‌گیری از این روزنامه‌نگار در بند دو الف سپاه همچنان ادامه داشته باشد چرا که وی پس از این مراحل دوباره به انفرادی منتقل شده و به همین دلیل این بار، دست به اعتصاب غذای تر زده است. سحرخیز اعلام کرده چنانچه جان سالم به در برد با اعتصاب غذا عازم دادگاه خواهد شد.

هرچند عیسی سحرخیز تنها زندانی نیست که در اعتصاب به سر می‌برد.مادر سیامک نمازی، شهروند ایرانی‌آمریکایی زندانی در ایران، می‌گوید از طریق خانواده هم‌بند پسرش باخبر شده که او دست به اعتصاب غذا زده‌است. آنچه به گفته خانم نمازی «نگرانی خانواده را شدیدا افزایش داده، چون قطعا به سلامت او آسیب می‌زند».

5C2EA243-2683-4E4F-AAD7-A57C9CBD1697_w640_r1_s

خانم نمازی در پستی که اول اسفند ماه در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده، از مسئولین خواسته «اقلا اجازه دهند» او و پدر این شهروند ایرانی‌آمریکایی، به ملاقاتش رفته و «مشترکا او را راضی کنیم دست از اعتصاب غذا بردارد».

او می‌گوید مدتی‌ست خبری از وضعیت فرزندش ندارد: «متاسفانه علیرغم دستور دادیار ناظر زندان امنیتی، امکان ملاقات با سیامک را نداشته‌ام. وکیل او هم امکان ملاقات پیدا نکرده‌است».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »