زیتون– محمدرضا خاتمی، عضو جبهه مشارکت، گفت در صورت علنی برگزار شدن دادگاه هفت فعال سیاسی اصلاح‌طلب «افکار عمومی قضاوت مثبتی» خواند داشت و در صورت «علنی» بودن دادگاه، دللایل اتهامی و دفاع متهمان «افکار عمومی هم نظر بهتری درباره قوه قضائیه خواهد داشت.» 5
به گفته خاتمی علنی برگزار شدن دادگاه «برای ما نیز فرصتی خواهد بود که حرف‌های‌مان را به گوش مردم برسانیم.»
دبیرکل سابق حزب مشارکت که به همراه شش عضو دیگر شورای مرکزی این حزب به دادگاه احضار شده، با اشاره به انتشار دو نامه از سوی این گروه،‌ گفت: «یک نامه را خودم منتشر کردم و در آن تخلفات قانونی در رسیدگی به پرونده را برشمردم اما فضا به گونه‌ای است که هیچ رسانه‌ای آن را منتشر نکرد و نامه تنها در فضای مجازی منتشر شد». به کفته خاتمی نامه دوم «خطاب به نمایندگان مجلس نوشته شد که در آن نواقص و مشکلات قانونی» توضیح دده شد.
به گفته دبیرکل سابق حزب مشارکت در نامه دوم این هفت نفر از نمایندگان مجلس تقاضای استمهال کردند که در نتیجه آن یک ماه دادگاه به تاخیر افتاده است.
پیش از این آذر منصوری عدم دسترسی به محتوای پرونده را یکی از دلایل تعویق دادگاه هفت فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد.
منصوری در نمایشگاه مطبوعات گفت: «با توجه به اینکه دو نفر از متهمن وکیل نداشتند و بنابراین به محتوای پرونده دسترسی نداشتند، طبق ماده ۳۵۱ آیین دادرسی کیفری درخواست کردند که زمان برگزاری دادگاه به تعویق بیفتد و بر همین اساس زمان دادگاه یک ماه به تعویق افتاد». به گفته او «اشکالات زیادی» به پرونده هفت فعال سیاسی اصلاح‌طلب وارد است.

بازگشت به صفحه اول