اف‌بی‌آی تحقیقات درباره ایمیل‌های هیلاری کلینتون را متوقف کرد

زیتون– در فاصله دو روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، رییس اف‌بی‌آی در نامه‌ای خطاب به کنگره آمریکا اعلام کرد پس از تحقیقات جدید درباره ایمیل‌های هیلاری کلینتون، مورد جدیدی در ایمیل‌ها برای ارائه دادخواست قضایی علیه کلینتون وجود نداشته است.

img_0541

در واکنش به این مساله دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، گفت این امکان برای اف‌بی‌آی وجود نداشته که در هشت روز ۶۵۰ هزار ایمیل را بررسی کند.

جیمز کومی، رییس اف‌بی‌آی ده روز پیش اعلام کرده بود که پلیس فدرال آمریکا مشغول تحقیق دوباره در پرونده ایمیل‌های هیلاری کلینتون است تا روشن کند «آیا این ای‌میل‌ها حاوی اطلاعات محرمانه‌ای بوده‌اند یا خیر». ایمیل‌های تازه در جریان تحقیقات علیه آنتونی وینر، همسر هما عابدین، دستیار هیلاری کلینتون،‌ کشف شده بود.

هم زمان روز گذشته (یک‌شنبه) وب‌سایت ویکی‌لیکس اقدام به انتشار هشت هزار و ۲۶۳ ایمیل اعضای کمیته ملی دموکرات‌های آمریکا کرد. ویکی‌لیکس پیش از این نیز نزدیک به ۲۰ هزار ایمیل از اعضای حزب دموکرات منتشر کرده بود. براساس این ایمیل‌ها، حزب دموکرات آمریکا در رقابت میان برنی سندرز و هیلاری کلینتون بی‌طرف نبوده و برای به حاشیه راندن سندرز تلاش کرده است. ستاد هیلاری کلینتون بخشی از این ایمیل‌ها را جعلی توصیف کرد و هک کردن ایمیل‌ها را به دولت روسیه برای کمک به دونالد ترامپ نسبت داد.

زمستان گذشته هیلاری کلینتون متهم شده بود در زمان تصدی وزارت امورخارجه از سرورهای شخصی برای ارسال ایمیل‌های کاری استفاده و قانون فدرال آمریکا را نقض کرده است. پس از انجام تحقیقات، پلیس فدرال آمریکا اعلام کرده بود هیلاری کلینتون مرتکب «بی‌احتیاطی» شده، اما دادخواستی علیه او ارائه نمی‌شود.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه هشتم نوامبر برگزار خواهد شد.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب