یک زن دیگر به کابینه یازدهم پیوست

رییس جدید سازمان میراث فرهنگی منصوب شد

زیتون- حسن روحانی در حکمی زهرا احمدی‌پور را به عنوان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی منصوب کرد. احمدی‌پور جانشین مسعود سلطانی‌فر شد که هفته گذشته به عنوان وزیر جدید ورزش و جوانان از مجلس دهم رای اعتماد گرفت.139404091419085435601784
رییس جدید سازمان میراث فرهنگی در فاصله سال‌های ۷۶ تا ۸۲ مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود و پس از آن تا سال ۸۴ به عنوان مسئول ورزش زنان در سازمان تربیت بدنی فعالیت می‌کرد. احمدی‌پور سال گذشته برای بار دوم به سمت مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور منصوب شد. احمدی‌پور مدرک دکترای جغرافیای سیاسی دارد.
روحانی در حکم خود نوشت که احمدی‌پور به دلیل «تعهد و سوابق علمی و تجربیات ارزشمند» به این سمت انتخاب شده است. او اولین رییس زن سازمان میراث فرهنگی و سومین معاون زن حسن روحانی پس از شهین‌دخت مولاوردی (معاون امور زنان) و معصومه ابتکار (رییس سازمان حفاظت از محیط زیست) است. الهام امین‌زاده دیگر زنی است که مدتی معاون حقوقی روحانی بود، اما در حال حاضر «دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی» است.
پس از استعفای سه وزیر کابینه و معرفی نامزدهای جدید، برخی از فعالان حقوق‌ زنان از روحانی خواسته بودند از زنان در کابینه خود استفاده کند. آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز با هشتگ «نه به کابینه مردانه اعتدال» فعالیت می‌کردند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک زن دیگر به کابینه یازدهم پیوست

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »