انتقاد مطهری از قوه قضاییه در پرونده سعید طوسی

زیتون– نایب رییس دوم مجلس گفت قوه قضاییه در پورنده سعید طوسی، قاری قرآن متهم به سواستفاده جنسی از توجوانان، «رعایت مصلحت خودساخته» را کرده و طولانی شدن زمان رسیدگی به این پورنده «طبیعی» نیست. images
مطهری به وب‌سایت خانه ملت،‌ ارگان خبری مجلس،‌ گفت توجیهاتی چون «تضعیف نظام در صورت رسانه‌ای شدن پرونده قاری متهم به تجاوز به نوجوانان» غیرقابل قبول است: «ظاهرا مقامات قضایی چون متهم قاری قرآن است، مصلحت دیده اند موضوع به طور جدی پیگیری نشود، که البته این روش اشتباه است و با عدالت اسلامی و علوی سازگار نیست.» به گفته او «طولانی شدن زمان رسیدگی به این پرونده» باعث شده که برخی شاکیان به «رسانه‌های بیگانه پناه ببرند و بعد متهم به معاونت در جرم» شوند.
نایب رییس مجلس با اعتراض به حضور سعید طوسی در مراسم افتتاحیه مجلس دهم، اضافه کرد: «این شائبه پیش می‌آید که می‌خواهند شاکیان را بترسانند تا دست از شکایت خود بردارند». او اضافه کرد: «طبیعت رسانه این است که دنبال کشف حقیقت و احقاق حقوق خسارت دیدگان است گرچه برخی رسانه ها هم دنبال هدف خودشان یعنی ضربه زدن به جامعه اسلامی هستند. البته اثبات این گونه اتهامات بسیار مشکل و گاه نشدنی است مگر اینکه متهم اقرار کرده باشد.»
نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در پرونده سعید طوسی «به نظر می‌رسد قصوری صورت گرفته که حدود ۵ سال معطل مانده است در حالی که می بایست زودتر موجبات تسلی خاطر شاکیان و خانواده های آنان فراهم می‌شد، خواه نتیجه رسیدگی ها برائت باشد یا اثبات جرم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »