یک شهروند دوتابعیتی به ۱۸ سال زندان محکوم شد

زیتون- رضا روبین شاهینی، شهروند ایرانی – آمریکایی، که شهریورماه امسال در گرگان بازداشت شده بود، به اتهام «جاسوسی» و «همکاری با دولت متخاصم» به ۱۸ سال زندان محکوم شد. 13950804000522_photoa
وب‌سایت وایس نوشت که رضا روبین شاهینی از زندان با این رسانه آمریکایی مصاحبه تلفنی انجام داده و این خبر را اعلام کرده است. خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، ضمن نقل خبر وایس، نوشت شاهینی از سوی سپاه نینوا و به اتهام «همکاری با دولت‌های متخاصم، اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با عناصر و رسانه‌های ضد انقلاب، به محض ورود به کشور شناسایی، دستگیر و تحویل مقامات قضایی» شد.
شاهینی درباره روند بازجویی‌های خود گفت: «هر صبح و بعدازظهر از من بازجویی می‌کردند و بعد از آن، همیشه در سلولم تنها بودم.»
رضا روبین شاهینی ۴۶ ساله در سال ۲۰۰۰ و در سن ۳۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد. او در دانشگاه ایالتی سن دیگو در رشته «امنیت بین‌المللی و حل تنازعات» فارغ التحصیل شده است.
وزارت خارجه آمریکا در واکنش به صدور حکم ۱۸ سال حبس برای این شهروند دو تابعیتی اعلام کرد: «ما گزارش‌های بازداشت روبین شاهینی که گزارش شده شهروند آمریکایی است را دیده‌ایم. امنیت شهروندان آمریکا اولویت اصلی ما است. ما به استفاده از تمام ابزارهای موجودمان برای کمک به شهروندانمان که به کمک در کشورهای خارجی نیاز دارند، ادامه می‌دهیم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »