فوتبال ایران؛ نخست آسیا، بیست و هفتم جهان

زیتون- در آخرین فهرست رده‌بندی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، تیم ملی فوتبال ایران با صعود ده رتبه‌ای، علاوه بر حفظ جایگاه نخست خود در آسیا، به رده بیست و هغفتم جهان رسید. photo_2016-10-20_18-05-53
آرژانتین، آلمان، برزیل، بلژیک، کلمبیا، شیلی، فرانسه، پرتغال، اروگوئه و اسپانیا ده تیم نخست این رده‌بندی هستند. در میان کشورهای آسیایی پس از ایران در جایگاه نخست، تیم‌های ملی استرالیا (چهلم جهان)، کره‌جنوبی (چهل و چهارم جهان)، ازبکستان (چهل و هشتم جهان) و ژاپن (پنجاه و یکم جهان) در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار دارند.
ایران در رده‌بندی قبلی فیفا در رتبه سی و هفتم جهان بود. اما پس از دو پیروزی مقابل ازبکستان (در تاشکند با نتیجه ۱-۰) و کره‌جنوبی (در تهران با نتیجه ۰-۱) در جریان رقابت‌‌های مقدمانی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، تیم ایران ده رتبه در رده‌بندی جهانی صعود کرد.
ایران با ۱۰ امتیاز از ۴ بازی در صدر گروه اول انتخابی جام‌جهانی قرار دارد. ازبکستان، کره‌جنوبی، سوریه، قطر و چین تیم‌های دوم تا ششم این گروه هستند. ایران سه هفته بعد در جریان این رقابت‌ها، با سوریه بازی خواهد کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »