انتخاب سرپرست برای سه وزارت‌خانه

زیتون- به دنبال استعفای وزرای آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، سه تن از معاونان وزرا به عنوان سرپرست وزارت‌خانه معرفی شدند.
براساس اخبار منتشر شده عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد، نصرالله سجادی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و محمد بطحایی معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ترتیب به عنوان سرپرست وزارت‌خانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش انتخاب شدند.
بحث استعفای برخی وزرای کابینه روحانی روز گذشته شدت گرفت. امروز نیز جلسه هیات دولت بدون حضور علی جنتی و محمود گودرزی برگزار شد. download-2
هرچند به رغم انتشار خبر استعفای وزیر ورزش و جوانان و تعیین جانشین موقت او، امروز دو حکم مدیرکلی توسط گودرزی امضا شد. به گزارش خبرگزاری فارس وزیر ورزش و جوانان امروز در محل این وزارتخانه حاضر شد و دو حکم مدیرکلی نیز به امضا رسانده است. برانوش نیک بین سرپرست امور بین‌الملل و بهروز منتقمی سرپرست توسعه منابع انسانی این وزارت خانه از وزیر مستعفی، حکم مدیرکلی گرفتند.
سجادی، سرپرست جدید وزارت ورزش نیز امروز برای علی عالی، دبیر صفحه ورزش روزنامه اعتماد و سردبیر ماه نامه دنیای فوتبال را به عنوان رییس روابط عمومی این وزارت خانه منصوب کرد.
استعفای فانی اما برخلاف دو وزیر دیگر، حاشیه‌های بیشتری داشت. وزیر آموزش و پرورش از سویی با قصد مجلس برای استیضاح روبه‌رو بود و از سوی دیگر خبر استعفای او در رسانه‌ها منتشر شد. او شب گذشته در گفت‌وگو با تسنیم استعفای خود را تکذیب کرد، امروز در جلسه هیات دولت شرکت کرد و در نهایت نامه‌ای سرگشاده خطاب به روحانی نوشت و از «آمادگی کامل» خود برای عمل کردن «به هرگونه تصمیم» رییس‌جمهوری خبر داد.
اخبار غیر موثق اما حاکی از آن بود که در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت بین رییس جمهوری و وزیر آموزش و پروش درگیری لفظی رخ داده است. امروز فانی به رییس جمهوری گفت: « اگر مرا نمی خواهید مثل احمدی نزاد مرد باشید و برکنارم کنید.»
با این حال ایسنا خبر داد که «استعفای علی اصغر فانی از سوی رییس جمهوری پذیرفته و محمد بطحائی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد.»
در هر حال بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رییسه مجلس، امروز اعلام کرد که علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش سه‌شنبه‌ی هفته آینده (چهارم آبان) استیضاح خواهد شد. طرح استیضاح فانی با ۴۵ امضا روز گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
در هر حال فانی چه استعفا داده باشد، چه استیضاح شود، به عنوان یکی از آخرین اقداماتش رییس صندوق ذخیره فرهنگیان را تغییر داد. شهاب‌الدین غندالی، رییس سابق صندوق ذخیره فرهنگیان از جمله افرادی بود که نامش به عنوان متهم در پرونده تخلف ۸ هزار میلیاردی این صندوق، آمده بود. با حکم علی اصغر فانی، علیرضا ناصری به عنوان رییس جدید این صندوق معرفی شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »