زیتون- عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، روز گذشته خبر از صدور حکم ده سال زندان برای شش نفر داد که در ایران بازداشت شده‌اند. خبرگزاری نسیم امروز نوشت علاوه بر زندان، این ده نفر در مجموع به پرداخت ۴.۸ میلیون دلار نیز محکوم شدند.zimg_001_1
باقر و سیامک نمازی، نزار زکا، فرهاد عبدصالح، کامران قادری و علیرضا امیدوار شش نفری هستند که به دلیل «همکاری با دولت متخاصم آمریکا» به ده سال زندان محکوم شده‌اند.
نسیم آن‌لاین نوشت به «اطلاعات جدیدی در خصوص جزئیات محکومیت این شش جاسوس» دسترسی پیدا کرده که نشان می‌ده این شش نفر «موظف شده‌اند تا مبالغ کلان دریافتی از دولت‌های متخاصم را به خزانه جمهوری اسلامی ایران پرداخت نمایند.» براساس آن‌چه که «نهادهای قضایی و امنیتی» بررسی کرده‌اند این شش نفر در مجموع ۴.۸ میلیون دلار برای «اجرای پروژه‌های خود در ایران» دریافت کرده‌اند که باید آن را به خزانه دولت پرداخت کنند.
براساس گزارش این خبرگزاری، این شش نفر از ماه‌ها پیش برای «راه‌اندازی پروژه‌های کارآفرینی و اقتصادی و همچنین برگزاری استارتاپ‌های دانشگاهی» وارد ایران شده بودند. آنها با برگزاری همایش‌ها با استفاده از «منابع مالی کلانی که از کشورهای غربی دریافت» می‌کردند، برای «جذب نیروهای مستعد و نخبگان جوان» فعالیت و هم‌زمان «با حضور در مراکز مختلف اقتصادی، آماری و حتی زیرساختی در عرصه هایی چون مخابرات و فضای مجازی برخی شریان های اطلاعاتی-مالی کشور را به دست گرفته بودند.»

بازگشت به صفحه اول