شایعه استعفای سه وزیر کابینه روحانی

زیتون- رسانه‌های مختلف امروز خبر از استعفای سه تن از وزیران دولت حسن روحانی دادند. براساس این اخبار محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان، علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش و علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از سمت خود کنار رفتند.
ایسنا به نقل از «یک منبع آگاه در دولت» نوشت استعفای این ستن برای «ترمیم و تقویت» کابینه بوده است. این «منبع آگاه» همچنین خبر استعفای وزرای اقتصاد و صنعت را تکذیب کرد. 1%d8%b1%d9%88%d8%ad%d8%a7%d9%86%db%8c
صبح امروز سایت انتخاب به نقل از منابع خود، خبر استعفای این سه تن را منتشر کرده بود.
وزارت ورزش و جوانان
عصر امروز رسانه‌ها نوشتند محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان، از سمت خود کنار رفت. گودرزی گزینه چهارم حسن روحانی برای تصدی این پست بود که بعد از رای منفی مجلس نهم به گزینه‌های دیگر (مسعود سلطانی‌فر، رضا صالحی امیری و نصرالله سجادی) به مجلس معرفی شد و رای اعتماد گرفت.
رسانه‌ها از رضا صالحی امیری (رییس کتاب‌خانه ملی)، علی‌اصغر مونسان (مدیرعامل منطقه‌ آزاد کیش)، نصرالله سجادی (معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان) و محمد دادکان (رییس اسبق فدارسیون فوتبال) به عنوان گزینه‌های جایگزینی گودرزی یاد می‌‌کنند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
خبر استعفای احتمالی علی جنتی در حالی منتشر شد که او همراه حسن روحانی به شرق اسیا سفر کرده است. جنتی در ماه‌های اخیر با انتقادهای مختلفی مواجه بود.
هفته گذشته عباس دانشی، مدیرکل سابق اداره ارشاد استان قم، در پی اعتراض مراجع تقلید و فشار اصول‌گرایان – به دلیل برگزاری کنسرت در قم – مجبور به کناره‌گیری از سمت خود شد. پس از اعلام پذیرش استعفای مدیرکل ارشاد استان قم از سوی علی جنتی٬ برخی رسانه‌های اصول‌گرا خبر از «استعفا» یا «برکناری» وزیر ارشاد داده‌اند.
از حسام‌الدین آشنا (مشاور حسن روحانی) به عنوان یکی از گزینه‌‌های احتمالی جانشینی جنتی یاد می‌شود. برخی رسانه‌ها نیز نوشتند احمد مسجدجامعی از نامزدهای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. مسجدجامعی در دولت محمد خاتمی و پس از اتسعفای عطاالله مهاجرانی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
وزارت آموزش و پرورش
علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش، دیگری وزیری است که امروز خبر استعفایش منتشر شد. او چندماه گذشته درگیر اقدام نمایندگان مجلس برای استیضاح بود. خبر استیضاح او بیش از یک ماه پیش منتشر شد، اما به گفته برخی نمایندگان او با تغییر برخی مدیران با نظر نمایندگان، موفق شد نظر مثبت آن‌ها را برای ادامه کار جلب کند. مساله‌‌ای که البته با واکنش دیگر نمایندگان مواجه شد.
از محمدعلی نجفی (که نخستین وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارت آموزش و پرورش بود)، حمیدرضا حاجی بابایی (نماینده همدان و وزیر آموزش و برورش دولت احمدی‌نژاد) و مرتضی حاجی (وزیر اموزش و پرورش دولت خاتمی) به عنوان برخی گزینه‌های پیشنهادی برای جایگزینی فانی نام برده می‌شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »