با حضور در انتخابات گامی مهم در جهت حذف مخالفان جمهوریت نظام برداریم

زیتون- خانواده مهدی کروبی در آستانه دو انتخابات مهم و تاریخی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی٬ با صدور نامه ای خطاب به ملت ایران٬ از آنان خواستند تا در انتخابات هفتم اسفند ماه شرکت نمایند.
خانواده رئیس پیشین مجلس، در نامه خود ضمن تاکید بر تمامیت خواهی جریان حاکم و استفاده حکومت از ابزار حذفی شورای نگهبان٬ از مردم خواسته تا علی رغم وجود رقابتی نا متعارف٬ در این انتخابات حضور یافته تا گامی مهم در جهت حذف مخالفان جمهوریت نظام برداشته شود.

mahdi-karoubi-sandogh-vote-sahamnews (2)
در بخشی از نامه٬ خانواده این رهبر محصور جنبش سبز آمده است: “بیائید طرحی نو دراندازیم و در آستانه سال نو با حضور گسترده خود در هفتم اسفند ماه گامی مهم در جهت حذف مخالفان جمهوریت نظام برداریم و دو مجلس را تا آنجا که امکان دارد خانه تکانی کنیم.”

هفتم اسفند ماه٬ ایران شاهد برگزاری دو انتخابات همزمان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است. شورای نگهبان٬ با ابزار نظارت استصوابی اقدام به حذف تعداد کثیری از کاندیداهای اصلاحطلب و معتدل در هر دو مجلس نموده است. علیرغم این موضوع٬ جریان اصلاحات و اعتدال گرا توانسته برای هر دو مجلس در تهران و شهرستان ها٬ لیست های انتخاباتی منتشر نماید.
در صورت حضور پرشور حامیان جریان اصلاحات در هر دو انتخابات٬ احتمال عدم راه یابی نیروهای تندرو به این دو مجلس جدی است.

خانواده مهدی کروبی در نامه خود تاکید کرده اند که “می توان با پیگیری های مستمر٬ منتخب های مان را متعهد به پیگیری مطالبات به حق جامعه کرد.”

در ادامه این نامه را که توسط «سحام نیوز» منتشر شده است، بخوانید :

مردم شریف ایران
در آستانه انتخابات دو مجلس مهم وتاثیر گذار بر سرنوشت کشور قرار داریم. براساس قانون اساسی مشروعیت سیاسی همه ی ارکان نظام صرفا منوط به رای مردم است که شوربختانه شورای نگهبان در راستای ذبح جمهوریت نظام بار دگر با خروج از حدود و اختیارات قانونی اش، دامنه حق انتخاب شدن و انتخاب کردن مردم را در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بسیار محدود کرده است. این در حالی است که فلسفه وجودی “نظارت” شورای نگهبان در انتخابات ها دفاع از رای مردم بوده و هست اما پس از ارتحال بنیانگذار نظام در خرداد ۶۸ این شورا ابزاری شد در ید اربابان قدرت در جهت محدود کردن حق مردم در تعیین سرنوشت شان و ستم به بهترین نیروهای کشور. ابزاری کردن این شورا کم بود که اختیارش نیز واگذار شد به یک نفر، احمد جنتی که درک و فهم او خود حکایتی ست خواندنی.

در چنین شرایطی تعداد بسیاری از چهره های ارزشمند کشور از شرکت در انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی محروم شدند که از آنجمله می توان به رد صلاحیت دانشمند فاضل آقای محمد جواد حجتی کرمانی عالم مبارز و زجر کشیده دوران مبارزه که نزدیک به ۱۰ سال زندان در کارنامه انقلابی اش دارد، اشاره کرد.

از مردم بریده گان می دانند که دوام و بقای آنان بر ارکان قدرت تنها در سایه حذف و ناامید کردن مردم از مشارکت در حق تعین سرنوشت شان امکان پذیر است. معترفیم که رقابتی نامتعارف بر گروه های اصلاح طلب و تحول خواه تحمیل شده و حق مردم بسیار محدود گردیده اما نباید بخاطر کاستی و سختی ها در زمین آلودگان به قدرت و ثروت همانانی که کشور را به لبه پرتگاه برده بودند و عزیزان مان را به جرم آزاد اندیشی در بند کردند، بازی کرد. بیائید طرحی نو دراندازیم و در آستانه سال نو با حضور گسترده خود در هفتم اسفند ماه گامی مهم در جهت حذف مخالفان جمهوریت نظام برداریم و دو مجلس را تا آنجا که امکان دارد خانه تکانی کنیم. آری میتوان با پیگیری های مستمر منتخب های مان را متعهد به پیگیری مطالبات به حق جامعه کرد.

در پایان لازم میدانیم از علی مطهری نماینده شجاع تهران که در چند سال گذشته علیرغم فشارها لاینقطع از حقوق و آزادی های سیاسی مردم و عزیزان دربند دفاع کرده، تشکر و قدر دانی کنیم.

خانواده مهدی کروبی
یکم اسفند ماه ۱۳۹۴

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »