زیتون- هیات مدیره خانه سینما در بیانیه‌ای حکم اعلام شده در پرونده پزشکی عباس کیارستمی را «به اندازه مرگ این فیلمساز تکان‌دهنده» توصیف کرد. 629849_174
در اطلاعیه هیات مدیره خانه سینما آمده است: «از دست دادن کیارستمی، ایران را متاثر کرد. این تاثر که حاصل اندوه فقدان هنرمندی بزرگ است وقتی ابعاد عمیق‌تری پیدا کرد که تاثیر خطای پزشکی و قصور پزشکان معالج در آن آشکار شد.»
چند روز پیش ایلنا متن حکم بدوی صادر شده برای پرونده پزشکی عباس کیارستمی را منتشر کرده بود براساس این حکم، پزشک معالج به سه ماه محرومیت طبابت در بیمارستان جم محکوم شده بود. با این حال برخی مقام‌‌های سازمان نظام پزشکی اعلام کردند که متن منتشر شده «نامه» بوده است و نه حکم.
پزشک معالج کیارستمی اما نظر دیگری دارد. احمد میر، در گفت‌وگو با روزنامه سپید گفت بر این عقیده است که «کیارستمی در فرانسه ضربه مغزی شده است.» او اضافه کرد عمل دوم روی کیارستمی نه به دلیل عفونت، که به دلیل «خونریزی» صورت گرفته است؛ دلیل خونریزی دریافت داروی عدم انعقاد خون توسط بیمار بود. میر تاکید کرد ۹ روز پس عمل دوم و با اجازه بیمار به سفر رفته بود: «آقای کیارستمی و برادر ایشان و پسرشان با سفر من موافقت کردند.»

بازگشت به صفحه اول