آغاز اعتصاب غذای عیسی سحرخیز

زیتون- عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار زندانی، برای چهارمین بار در طول دوران حبس، اعتصاب غذا کرد. سحرخیز پیش از این و در دوران زندان دو بار اعتصاب غذای تر (۴۹ و ۲۶ روز) و یک بار اعتصاب غذای خشک (پنج روز) کرده بود. images-5
سحرخیز پیش از این در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دادستان تهران اعلام کرده بود که در صورت عدم رسیدگی و اقدام فوری در خصوص خواسته‌هایش از روز یکشنبه دور جدیدی از اعتصاب غذا و دارو را آغاز خواهد کرد. او آبان‌ماه پارسال و در جریان پروژه «نفوذ» از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده بود. تحت عنوان پروژه نفوذ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده در اعتراض به روند دادرسی و فشارهای غیرقانونی، اعتصاب غذای تر خود را از صبح دیروز آغاز کرد.
«مهدی سحرخیز» فرزند این روزنامه‌نگار زندانی به سحام نیوز گفت: «اتهام پدر من توهین به رهبری و اتهامی واهی است چراکه وی به هیچکس توهین نکرده و از آنجاییکه به این دلیل و برای چندمین بار طی این ۹ ماه دست به اعتصاب غذا زده، هرگونه پیامدهای جانی و جسمانی که سلامت وی را به خطر اندازد برعهده‌ی آیت‌الله خامنه‌ای است.»
عیسی سحرخیز، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۲۱ ماه زندان محکوم شده است. او در دادگاه بدوی به دو سال حبس بابت توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شده بود.
پیش از این «زیتون» به نقل از منابع خود خبر داده بود که قاضی مقیسه،‌ رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، در دیدار با صالح نیکبخت و علیزاده طباطبایی، وکلای سحرخیز، به آن‌ها وعده داد بود در صورت پیگیری نکردن پروسه تجدیدنظرخواهی، حکم بدوی به ۱۸ ماه کاهش خواهد یافت. اما روز شنبه و پس از مراجعه یکی از وکلای سحرخیز به دادگاه،‌ حکم ۲۱ ماه حبس به او ابلاغ شد. دادگاه بخشی از خاطرات زندان عیسی سحرخیز را که در آن به مکانی با نام «کازینو سیدعلی» در زندان رجایی‌شهر اشاره کرده بود، مصداق توهین به رهبر ایران دانسته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »