رییس دیوان محاسبات: حقوق های بالای ۲۰ میلیون تومان پس گرفته می شود

زیتون- عادل آذر، رییس دیوان محاسبات کل کشور، با اشاره به این‌که ۳۹۷ نفر از مدیران دستگاه‌های کشور حقوق‌ میلیونی دریافت می‌کردند، خبر از «مجازات» آن‌ها تا شش ماه دیگر داد. 00j
آذر با حضور در برنامه گفت‌و گوی ویژه خبری صدا و سیما، گفت یکی از دلایل تاخیر در ارائه گزارش دیوان محاسبات به مجلس این بود که «مرزی برای تعیین معیار حقوق و دستمزد» وجود نداشت، اما مردادماه سال جاری شورای حقوق و دستمزد «حقوق مدیران ارشد شامل معاون اول رییس جمهور، وزرا، نمایندگان و امثالهم را تا سقف ۱۰ میلیون تومان و حقوق سایر مقامات را تا سقف ۲۰ میلیون تومان» تعیین کرد.
به گفته رییس دیوان محاسبات از بررسی صد هزار مدیر و کارمند در دستگاه‌های مختلف مشخص شد «۳۹۷ نفر از قوانین سواستفاده کرده بودند.» او خلا قانونی و اختیارات بی حد و اندازه مدیران شرکت‌ها، بیمه‌ها و بانک‌ها را عامل پرداخت‌های نامتعارف اعلام کرد. تعداد مدیران متخلف بانکی، بیمه‌ای و شرکت‌ها ۹۰ نفر از ۳۹۷ مدیر متخلف هستند.
عادل آذر در واکنش به این پرسش که چرا مسئله حقوق‌های نامتعارف به یک‌باره در اردیبهشت ۹۵ اعلام شد، گفت: «واقعیت این است که رسیدگی در دیوان محاسبات کشور براساس مراحلی که وجود دارد انجام می‌شود و نتایج کار به مقامات کشور گزارش می‌شود، اما موضوع حقوق‌های نجومی توسط رسانه‌های به سطح جامعه کشانده شد. علاوه‌بر آن، بزرگ بودن اعداد پرداخت شده موجب حساسیت مردم و رسانه‌ها و پرداخت به این مسئله شد. اعداد پرداخت شده در سال‌های قبل به بزرگی اعداد پرداخت شده در سال ۹۵ نبود.»
رییس دیوان محاسبات سخنان اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، مبنی بر اینکه «حقوق‌های نجومی عادلانه نیست، اما قانونی پرداخت شده است» را تایید کرد.
آذر همچنین وعده داد که متخلفان باید تا پایان آبان‌ماه ۲۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به خزانه برگردانند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »