شیخ الازهر: آماده برگزاری کنفرانس صلح با حضور پاپ هستیم

زیتون- شیخ احمد طیب، شیخ الازهر اعلام کرد که الازهر آماده است با همکاری شورای حکمای مسلمان «کنفرانس های صلح جداگانه ای در ابوظبی و مصر با حضور پاپ فرانسیس پاپ واتیکان» برگزار کند.alazhar12
روزنامه رای الیوم نوشت که شیخ احمد طیب ضمن اعلام این خبر گفت آماده‌ است این کنفرانس‌ها را در میانه سال ۲۰۱۷ در مصر برگزار کنند. به گزارش شفقنا، او که به سوئیس سفر کرده است در سخنانی گفت که برگزاری این دو کنفرانس ثمره برگزاری گفتگوهای بین حکمای شرق و غرب می باشد.
احمد طیب ادامه داد: «نباید به فراخوانی هایی که به اشتباه بین تروریسم و اسلام ارتباط برقرار می کنند، توجه کرد»؛ زیرا به گفته او دین و خشونت دو نقیض یکدیگر هستند که هرگز جمع نمی شوند.
شیخ الازهر «گروه‌های دینی مسلح» را «خائنان به دین» توصیف کرد و گفت: «تروریسم با مسماها، القاب و شعارهایش نه اسلام را می‌شناسد و نه اسلام آن را می‌شناسد، اما دلایل تررویسم را در سیاست‌های سلطه‌جویانه، طمع‌خواهی‌های بین‌المللی و منطقه‌ای، بازارهای سلاح و پیش از هرچیزی در فراموشی خدا، انکار آن و تمسخر پیامبران خدا، کتب و فرستادگان او بجویید.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد، و گاهی آهنگ سخن و به اصطلاح «لحن‌قول» او منافقانه حکایتی

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان،

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال

ادامه »