محمدرضا خاتمی: اجازه مطالعه پرونده‌مان را نداریم

زیتون- محمدرضا خاتمی، فعال سیاسی، گفت او و چند فعال سیاسی دیگر که دادگاه احضار شده‌اند، اجازه مطالعه پرونده خود را ندارند، پرونده موضوع جدیدی ندارد و آن‌ها «به تدریج و تا جایی که قانون اجازه بدهد» راجع به پرونده و اتهام‌ها صحبت خواهند کرد.383388_850
وکیل محمدرضا خاتمی، آذر منصوری، حمیدرضا جلایی‌پور و حسین کاشفی پیشتر از صدور کیفرخواست برای موکلانش و برگزاری دادگاه آن‌ها در ۱۷ آبان ماه خبر داده بود. به گفته حجت کرمانی برای موکلانش اتهام اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی عیله نظام و عضویت در گروه‌های غیرقانونی در کیفرخواست اعلام شده است.
نایب رییس مجلس ششم در گفت و گو با ایلنا افزود: «فعلا مسئله این است که اجازه نداده‌اند خودمان پرونده را مطالعه کنیم. این مسئله در حالی است که دو هفته از زمانی که ما احضار شده‌ایم، گذشته و وقت رسیدگی نیز نزدیک می‌شود.»
به گفته دبیر کل سابق حزب مشارکت جلسه رسیدگی به این پرونده، ۱۷ آبان‌ماه است ولی هنوز به این فعالان اصلاح طلب اجازه مطالعه پرونده را نداده‌اند و «وقتی پرونده را خودمان نخوانده‌ایم، باید از چه چیزی دفاع کنیم؟» با این حال به گفته خاتمی وکلای متهمان، اجازه مطالعه پرونده را داشته‌اند.
خاتمی ضمن انتقاد از روند پرونده گفت: «ما آیت‌الله هاشمی را در جریان روند این پرونده از زمان تشکیل تا به امروز قرار دادیم و در برنامه‌های بعدی هم با دیگر مسئولان و صاحب‌نظران و آنهایی که در این مسئله ذی‌نفع هستند، دیدار خواهیم کرد. ما تلاشمان را در همه سطوح می کنیم تا اگر بتوانیم حتی با شخص رئیس جمهور هم دیدار داشته باشیم.»

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب