مطالبه رفع حصر در همایش انتخاباتی اصلاح‌طلبان

زیتون: نخستین گردهمایی انتخاباتی فراگیر اصلاح طلبان (گام دوم) در تهران توانست به رغم تبلیغات محدود در فضای مجازی، طیفی از طرفداران این جریان را به سالن چند هزار نفری حجاب بکشاند.

به گزارش «زیتون»، جمعیتی که ساعت ۲ بعد از ظهر روز پنجشنبه یعنی از یک ساعت پیش از اغاز مراسم به مرور به سالن حجاب امده بودند، پس از ورود چهره های ائتلاف از جمله محمدرضا عارف به سالن، در کنار شعارهای مختلف، مطالبه رفع حصر را هم در قالب شعار فریاد زدند.

 

با سردادن شعار (یا حسین، میرحسین) و ( حصر باید بشکنه، پیام ما روشنه) توسط حاضران٬ میزبانان همایش از برخی زنان حزب اتحاد و اصلاح طلب گرفته تا دختران و پسران جوان حامی ائتلاف که در سالن می‌چرخیدند، به حاضران متذکر شدند که نباید شعاری در مورد حصر و میرحسین موسوی داده شود. با این حال هر از گاهی در میان شعارها گروهی از حاضران به رغم درخواست برای عدم سر دادن شعارهایی این چنینی٬ مطالبه سیاسی خود را فریاد می‌زدند.

 

شعارها زمانی به اوج خود رسید که علی مطهری به سالن آمد و به دعوت مجری برنامه برای سخنرانی کوتاهی پشت میکروفن حاضر شد. در همین لحظه سالن یکصدا شعار (زندانی سیاسی ازاد باید گردد ) سر داد. ( برادر شهیدم، رایت رو پس میگیرم) و (حصر باید بشکنه، پیام ما روشنه)، از جمله شعارهایی بود که همزمان با حضور علی مطهری بالای سکو برای سخنرانی سالن را فرا گرفت.

پس از تلاش میزبانان گردهمایی برای ممانعت از سردادن شعارهایی با مطالبه رفع حصر، مطهری صحبت خود را اینگونه اغاز کرد که؛ «برای تحقق آنچه که شما ان را میخواهید باید هفتم اسفند پای صندوقهای رای رفت. راه اصلاح امور از مسیر صندوقهای رای می‌گذرد.»

 

در جریان این گردهمایی هر یک از کاندیداهای اتلاف در کنار یکدیگر روی صحنه حاضر شده و به مدت چند دقیقه خود را معرفی کردند. پیگیری مطالبه سیاسی مردم یعنی رفع حصر از جمله مباحثی بود که برخی از این کاندیداها در لابه لای اظهارات کوتاه خود به طور تلویحی به ان اشاره ای میکردند که همین اشاره های کوچک نیز تشویق حاضران در سالن را به همراه داشت.

جو امنیتی در زمان برگزاری مراسم مناسب بود و تنها چند اتومبیل نیروی انتظامی خارج از سالن حضور داشت.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری تضعیف شده است. اعتراض‌های پی در پی اقشار مختلف

ادامه »

تنها یک روز پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس

ادامه »

آقای خامنه‌ای! رهبر جمهوری اسلامی ایران که بیشتر علاقه دارید خودتان را رهبر «انقلاب» بدانید، شما در تاریخ ۱۴ یا

ادامه »