۱۴ شهروند بهایی در شیراز بازداشت شدند

زیتون- شب گذشته، چهارشنبه هفتم مهر، نیروهای امنیتی چهارده نفر از پیروان بهاییت را در شهر شیراز بازداشت کردند. %d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa4-600x330
نیروهای امنیتی در شیراز با مراجعه به خانه این چهارده نفر، ضمن تفتیش و ضبط وسایل، آن‌ها را بازداشت کردند. از اتهام‌های احتمالی و محل نگهداری این چهارده نفر گزارشی منتشر نشده است.
مرجان غلامپور، مژگان غلامپور، فربد شادمان، فرزاد شادمان، پریسا روحی‌زادگان، شمیم اخلاقی، صهبا فرحبخش، صهبا مصلحی، عهدیه عنایتی، مهیار سفیدی، شادی اقدم، ورقا کاویانی، سروش ایقانی و مریم اسلامی چهارده شهروندی هستند که شب گذشته بازداشت شدند.
ایران آییت بهاییت را به رسمیت نمی‌شناسد. براساس گزارش مرکز اسناد حقوق بشر ایران، تا پایان سال گذشته میلادی ۸۲ بهایی در ایران زندانی بودند. احمد شهید، گزارشگر ویژه سابق سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، پیش از این گفته بود «فشارهایی هدفمند و جاری» از سوی حکومت علیه بهاییان وجود دارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »