رییس قوه قضاییه بر لزوم اعدام سریع قاچاقچیان پافشاری دارد

زیتون- صادق لاریجانی، رییس قوه قضائیه گفت هیچ برنامه‌ای برای حذف مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر در ایران وجود ندارد. download
خبرگزاری نسیم نوشت صادق لاریجانی با تکذیب «برخی گفته‌ها مبنی بر اینکه سیاست جدید قوه قضائیه حذف اعدام» است، گفت: «ما چه زمانی چنین گرایشی داشتیم؟»
به گفته رییس قوه قضاییه «اینکه می‌گویند اعدام فایده نداشت بی‌مورد است»، گرچه «اعدام‌ها فی حد ذاته مطلوب نیست». او از «دادستان‌های کل کشور» خواست در اجرای احکام تعلل نکنند، چرا که «اجازه نداریم ۳ سال اجرای حکم را به تعویق بیاندازیم تا مجرم در زندان نمازخوان شود و به علت نماز خواندن او اعدام را منتفی کرد.»
پیشتر دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه خبر داده بود که قوه قضاییه برای تغییر مجازات قاچاقچیان مواد مخدر، طرح‌هایی دارد. محمدجواد لاریجانی، دبیر این ستاد، گفته بود به رغم «نورانی بودن حکم قصاص» اجرای این حکم در مورد قاچاقچیان «بهانه» به دست منتقدین جمهوری اسلامی می‌دهد.
ایران یکی از بالاترین نرخ‌های اجرای حکم اعدام در جهان را دارد. با توجه به مشخص نبودن آمار اعدام‌ها در چین، ایران با اعدام ۹۷۷ نفر در سال ۲۰۱۵ بیشترین تعداد اعدامی را در دنیا دارد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »