زیتون- اعضای یک «تیم تروریستی» مستقر در شمال عراق که برای اقدامات «خرابکارانه» به کردستان ایران آمده بودند، دستگیر شدند. images
به گزارش تسنیم تعدادی از اعضای این «گروه تروریستی» یک تیم دو نفره با هدف انجام «اقدامات تروریستی» به شهر مریوان اعزام کردند. اما ۲۶ و ۲۸ شهریوراعضای این تیم و نفرات پیشتیبان آن‌ها که دو نفر بودند، بازداشت شدند.
سرپرستی این تیم فردی با نام مستعار شوان بود که از طریق بی راهه‌های مرزی، وارد محدوده شهرستان مریوان شده و قصد داشته طی مدت حضور خود در داخل کشور ضمن جمع آوری کمک‌های مالی، نسبت به ساماندهی مرتبطین داخلی و طراحی برای برخی اقدامات برنامه ریزی کند.
این تیم که با پ.ا.ک در راستای انجام برخی اقدامات در ارتباط بوده، پس از حضور در یکی از خانه‌ باغ‌های حومه روستای ساوجی شهرستان مریوان، قصد داشت با پشتیبانی ۲ نفر از عناصر داخلی «فعالیت‌های تروریستی» خود را آغاز کند که اعضای آن پیش از دست زدن به هر اقدامی دستگیر شدند.
تجهیزات بدست آمده از این گروهک عبارتند از، سه قبضه اسلحه کلاشینکف، ۱۶ تیغه خشاب و تعداد زیادی گلوله، دوربین دید در شب، کیسه خواب، لباس فرم گروهک و گوشی‌های موبایل.
هفته پیش بود که مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کردستان به بی‌بی‌سی فارسی گفت، پیشمرگه‌‌های حزب او در کردستان ایران با نیروهای دولتی وارد جنگ مسلحانه شده‌اند.

بازگشت به صفحه اول