سایت افشا کننده فساد در شهرداری با دستور قاضی فیلتر است

اعتراض نماینده مجلس به میزان وثیقه مدیرعامل معماری نیوز

زیتون- معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت فیلتر شدن سایت‌هایی چون معماری نیوز و موج ارتباطی با «کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ندارد» و هر زمانی که «قاضی رسیدگی کننده دستور صادر کند، رفع فیلتر می‌شوند.» میزان به نقل از عبدالصمد خرم‌آبادی نوشت: «پرونده این سایت‌ها در دادسرای تهران مطرح است و از آن‌ها شکایت شده است.» internet
هم‌زمان محمود صادقی، نماینده مجلس، در تذکری به وزرای دادگستری و اطلاعات پیرامون «بازداشت برخی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران» در ماه‌های و اخیر و رفتارهای «برخلاف ضوابط قانونی با آنان»، به میزان وثیقه تعیین شده برای یاشار سلطانی، مدیرمسوول زندانی سایت معماری نیوز اعتراض کرد.
صادقی گفت: «فردی که در سایت معماری نیوز اسناد افشا شده سازمان بازرسی را قرار داده است، بازداشت شده و برای او قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادر شده که قابل اجرا نیست. این در حالی است برای فردی که به ارتش جمهوری اسلامی اهانت کرده قرار سبک ۵۰ میلیون تومانی صادر می‌شود. سوال ان است که چرا دستگاه قضایی تبعیض آمیز برخورد می‌کند؟»
سایت معماری نیوز ماه گذشته اقدام به بازنشر گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور کرده بود. براساس نامه‌ سازمان بازرسی کل کشور به مدیر کل دفتر شهرداری تهران، این نهاد بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مربع زمین، خانه ویلایی و آپارتمان را به ارزش دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ شخص حقوقی و ۱۵۰ شخص حقیقی واگذار کرده است. معماری نیوز لیستی از این افراد و نهادها منتشر کرد که در بین آن نام اعضا و کارکنان شورای شهر تهران از جمله محسن پیرهادی، الهه راستگو، معصومه آباد، هادی ساعی، ابولفضل قناعتی، محمدحسین حیدریان و اسدالله راشد هم دیده می‌شد.
یاشار سلطانی پس از مراجعه به دادسری فرهنگ و رسانه بازداشت شد. او با شکایت محمدباقر قالیباف و مهدی چمران، به دادسرا احضار شد و پس از ناتوانی در تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به زندان رفت. چند ساعت پس از بازداشت، سایت معماری نیوز نیز از دسترس خارج شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایت افشا کننده فساد در شهرداری با دستور قاضی فیلتر است

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »