سایت افشا کننده فساد در شهرداری با دستور قاضی فیلتر است

اعتراض نماینده مجلس به میزان وثیقه مدیرعامل معماری نیوز

زیتون- معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت فیلتر شدن سایت‌هایی چون معماری نیوز و موج ارتباطی با «کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ندارد» و هر زمانی که «قاضی رسیدگی کننده دستور صادر کند، رفع فیلتر می‌شوند.» میزان به نقل از عبدالصمد خرم‌آبادی نوشت: «پرونده این سایت‌ها در دادسرای تهران مطرح است و از آن‌ها شکایت شده است.» internet
هم‌زمان محمود صادقی، نماینده مجلس، در تذکری به وزرای دادگستری و اطلاعات پیرامون «بازداشت برخی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران» در ماه‌های و اخیر و رفتارهای «برخلاف ضوابط قانونی با آنان»، به میزان وثیقه تعیین شده برای یاشار سلطانی، مدیرمسوول زندانی سایت معماری نیوز اعتراض کرد.
صادقی گفت: «فردی که در سایت معماری نیوز اسناد افشا شده سازمان بازرسی را قرار داده است، بازداشت شده و برای او قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادر شده که قابل اجرا نیست. این در حالی است برای فردی که به ارتش جمهوری اسلامی اهانت کرده قرار سبک ۵۰ میلیون تومانی صادر می‌شود. سوال ان است که چرا دستگاه قضایی تبعیض آمیز برخورد می‌کند؟»
سایت معماری نیوز ماه گذشته اقدام به بازنشر گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور کرده بود. براساس نامه‌ سازمان بازرسی کل کشور به مدیر کل دفتر شهرداری تهران، این نهاد بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مربع زمین، خانه ویلایی و آپارتمان را به ارزش دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ شخص حقوقی و ۱۵۰ شخص حقیقی واگذار کرده است. معماری نیوز لیستی از این افراد و نهادها منتشر کرد که در بین آن نام اعضا و کارکنان شورای شهر تهران از جمله محسن پیرهادی، الهه راستگو، معصومه آباد، هادی ساعی، ابولفضل قناعتی، محمدحسین حیدریان و اسدالله راشد هم دیده می‌شد.
یاشار سلطانی پس از مراجعه به دادسری فرهنگ و رسانه بازداشت شد. او با شکایت محمدباقر قالیباف و مهدی چمران، به دادسرا احضار شد و پس از ناتوانی در تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به زندان رفت. چند ساعت پس از بازداشت، سایت معماری نیوز نیز از دسترس خارج شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایت افشا کننده فساد در شهرداری با دستور قاضی فیلتر است

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »