ترور نویسنده و روزنامه‌نگار اردنی

زیتون- ناهض حتر، نویسنده و روزنامه‌نگار اهل اردن، امروز مقابل دادگاهی در شهر امان به ضرب گلوله کشته شد. فرد مهاجم سه گلوله به سمت حتر شلیک کرد و بلافاصله بازداشت شد، اما هنوز هویت و انگیزه‌ احتمالی او از این کار مشخص نیست. 123
ناهض حتر به دلیل انتشار کاریکاتوری با مضمون «خدای داعشی‌ها» در صفحه فیس‌بوک خود بازداشت و به توهین به مقدسات متهم شده بود. او پس از یک ماه بازداشت، سه هفته قبل با قید وثیقه از زندان آزاد شد. دادگاهی که حتر مقابل آن ترور شد، قرار بود به پروده او رسیدگی کند.
این نویسنده مسیحی اهل اردن، کاریکاتوری را در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده بود که از سوی برخی «توهین به خدا» تعبیر شده بود. ناهض حتر بعد از اعتراض‌ها کاریکاتور را حذف کرد و گفت به هیچ عنوان به دنبال توهین به خدا نیست و این کاریکاتور مربوط به «تروریست»هاست.
نخست‌وزیر اردن پیش از این به وزیر کشور دستور داده بود ضمن احضار این نویسنده، اقدام‌های لازم درباره مساله «توهین به خدا» انجام شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »