حفاری مترو دلیل وقوع فروچاله در پایتخت

زیتون- سخن‌گوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، عملیات حفاری برای احداث تونل‌های مترو را علت اصلی پدیده فروچاله در پایتخت عنوان کرد. image634438373110595800
محمدجواد بلورچی، مشاور رییس و سخن‌گوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، به ایرنا گفت این حوادث در مناطقی از پایتخت رخ داد که شهرداری تهران در حال احداث تونل مترو بوده است.
در ماه‌های اخیر چندین بار اخباری از فرونشست زمین منتشر شده است. از جمله فرونشست زمین در خیابان پیامبر (غرب تهران)، که یازدهم شهریور ماه رخ داد. بیست و سوم تیرماه نیز در منطقه شهران فرونشست اتفاق افتاد.
بلورچی گفت رسانه‌ها «ناخواسته رخداد فروچاله زمین را با فرونشست زمین یکی» کرده‌اند و به همین دلیل «در تهیه خبر و گزارش نیز دچار اشتباه می‌شوند». او اضافه کرد که اتفاق‌های اخیر در تهران «تنها یک فروچاله محسوب می‌شوند»، اما «در اغلب رسانه‌ها تحت عنوان فرونشست زمین منعکس» شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »