شکایت عربستان علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل

زیتون- عربستان سعودی در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد مدعی انتقال سلاح از ایران به یمن شد و با اشاره به این‌که چنین اقدامی نقض قطعنامه شورای امنیت است، خواستار جلوگیری از آن شد.
روزنامه الریاض خبر از آن داد نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل متحد در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت نوشت: «ایران قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت را با قاچاق سلاح به گروه‌های شبه نظامی به یمن نقض می‌کند.»545db48e-379b-4a69-a712-2700abc25145
عبدالله المعلمی سفیر عربستان در سازمان ملل متحده گفت: «ریاض قربانی جرایم و تجاوزهای گروه‌های شبه نظامی حوثی و صالح است که از جمله می‌توان به حملات هوایی با استفاده از خمپاره‌ها و موشک‌های بالستیک اشاره کرد که منجر به تلفات انسانی و مادی و تخریب زیرساخت‌ها و آسیب به بیمارستان‌ها و مدارس شده است.»
هم اکنون شهر صنعا پایتخت یمن در اختیار دولتی است که توسط گروه انصارالله (حوثی‌ها) و حزب کنگره ملی (به ریاست علی عبدالله صالح، رییس‌جمهور سابق یمن) تشکیل شده. ایران و سوریه این دولت را به رسمیت می‌شناسند.
عربستان سعودی از دولت منصور هادی رییس جمهور در تبعید یمن حمایت می کند. او هم اکنون در ریاض مستقر است و بندر عدن در جنوب یمن را در کنترل خود دارد. کرسی یمن در سازمان ملل متحد و سفارت‌خانه‌های این کشور هم اکنون در اختیار دولت هادی است.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب