مدیر عامل سابق بانک دی بازداشت شد

زیتون- عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، امروز اعلام کرد که پس از رسیدگی دادستانی به گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید، مدیرعامل سابق بانک دی، که بخش عمده سهام آن متعلق به بنیاد شهید است، بازداشت شد. download
دادستان تهران اضافه کرد که گزارش هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در بخش مربوط به بانک دی، به شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت ارجاع شده است.
جعفری با اشاره به تشکیل دادسرای پولی- بانکی، این مساله از از اقدام‌های مثبت دادسری تهران در «ایجاد ساختار لازم برای مبارزه با مفاسد اقتصادی» خواند و خطاب به «رسانه ها و کسانی که قوه قضاییه را به کم کاری و اهمال در مبارزه با فساد متهم می کنند»، گفت: «بر اساس قوانین موجود، رسیدگی در دستگاه قضایی دارای یک فرایند گسترده است که مراحل مختلفی از جمله دادسرا، دادگاه، محاکم تجدیدنظر و دیوان عالی کشور را در بر می‌گیرد.»
جعفری دولت آبادی در پاسخ به انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه «در مورد مبارزه با فساد اقتصادی و انتقاد از قوه قضاییه از جهت حاکمیت بوروکراسی در آن و عدم قاطعیت قضات در مبارزه با فساد، و ادعای وجود مصونیت نامرئی برای مسوولان متخلف»، گفت که دستگاه قضایی و دادسرای تهران در مبارزه با فساد «هیچ مصونیتی برای اشخاص و مسوولان دولتی یا نهادهای عمومی و شهرداری‌ها» قائل نیست و «فرایند رسیدگی در مراجع متعدد قضایی مانع از آن نیست که سیاست اصلی قوه قضاییه و دادستانی تهران در مبارزه با مفاسد اقتصادی، مخدوش گردد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »