مرتضوی: بی‌گناهی‌ام اثبات شد

زیتون- سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران، پس از پایان جلسه دادگاه خود گفت: «در نظریه کارشناس رسمی دادگستری در اکثر موارد بی‌گناه اعلام شدیم.» او اضافه کرد که به کلیات نظریه کارشناسی اعتراضی ندارد.
مدیرعامل سابق تامین اجتماعی پس از خروج از دادگاه کارکنان دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا پیرامون روند دادگاه گفت: «در چند مورد کارشناس رسمی دادگستری اشتباهات شکلی رخ داده بود. این مطالبی بود که مورد اعتراض ما بود که از جمله آ‌ن‌ها نحوه هزینه‌کرد بودجه غیر شمول که مربوط به شش ماهه دوم سال ۹۲ بود که در نظریه کارشناس آمده بود و به آن استناد کرده بودند که ما اعلام کردیم این موضوع اشتباه است. زیرا ما تا نیمه اول سال ۹۲ بیشتر در سازمان تامین اجتماعی نبودیم و توضیحات‌مان را در مورد نظریه کارشناس دادیم. قرار شد ریاست دادگاه بررسی‌های لازم را انجام دهد و رای را صادر کند.» 73321_332
مصطفی ترک همدانی، وکیل جمعی از شاکیان پرونده تامین اجتماعی، پیش از ورود به دادگاه کارکنان دولت در جمع خبرنگاران گفته بود که جلسه امروز ادامه رسیدگی به پرونده در بخش تامین اجتماعی است و با توجه به اعتراضات طرف مقابل مبنی بر لزوم کارشناسی رسمی، دادگاه پذیرفت که پرونده را برای تحقیقات بیشتر به دادسرا ارجاع دهد. به گفته ترک همدانی این پرونده به کارشناس رسمی ارجاع شده و کارشناس هم پس از بررسی، پرونده را به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت فرستاده است.
مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی اما پس از پایان جلسه دادگاه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه روند رسیدگی در نظریه کارشناسی به نفع شما شد یا خیر ؟ گفت: «۵۷ صفحه کارشناس رسمی دادگستری نظر داده که در اکثر موارد مسئولیت را متوجه من ندانسته است و من آن را قبول دارم.»
مرتضوی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه موضوع تفاهم نامه سازمان تامین اجتماعی با بابک زنجانی به کجا رسید؟ نیز گفت: «هیچ فروشی نبوده و تخلفی را انجام ندادیم. آن تفاهم‌نامه در مرحله بازپرسی منع پیگرد زده شد و مواردی هم که مورد ایراد بود کارشناس رسمی دادگستری نظر داده است که هیچ تخلفی از طرف مدیرعامل صورت نگرفته است، هیچ خسارتی به سازمان وارد نشده و هیچ شرکتی هم فروش نرفته و منتقل نشده است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میرحسین موسوی یکی از رهبران سرفراز جنبش سبز طی بیانیه‌ای شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد. میرحسین در بیانیه خود موضوعات مهمی را عنوان کرده است از جمله «اجرای بدون

ادامه »

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی

ادامه »